iPhone Rehber Yedekleme

iPhone Rehber Yedekleme

iPhone Rehber Yedekleme sorusunu telefonlarını satacak ya da sıfırlama yapmak isteyenlerin en çok aradığı konular arasında yer aldığını görüyoruz. Android tabanlı akıllı telefonlarda yedekleme işlemi daha sade ve basit görünmesine karşın iPhone telefonlarda yedekleme yapmak bazen oldukça zor olabiliyor. Apple Store içerisinde yer alan bazı yardımcı uygulamalar ile Rehber Yedekleme işleminin anında yapılabileceğini ve sorunlarınıza çare bulabileceğinizi belirtmek istiyoruz. iPhone Rehber Yedekleme yapmak için kişilerin öncelikle BU bağlantı adresinde yer alan Simpler Contacts adındaki uygulamayı telefonlarına indirmeleri gerekmektedir. Mağazada yer alan bir uygulama olmasından dolayı güvenilir, herhangi bir zararı olmayan uygulamadır. Uygulamaya giriş yapan kişiler, ilk giriş yaptıkları an uygulama tarafından sisteme kayıt olmalarını istemektedir. Kayıt işlemini dilerseniz Facebook hesabınızda yapabilir, dilerseniz de Google Plus hesabınız ile yapabilirsiniz. Kayıt işleminin başarılı bir şekilde tamamlanması ile beraber artık yedekleme işleminin nasıl olacağı ile ilgili kısma giriş yapalım.

İphone Yedekleme Süreçleri

Kayıt işleminin tamamlanması ile beraber uygulama iPhone Rehber Yedekleme aşamasına geçerek kişilere “Şimdi Yedekle” diyerek bir sayfa getirmektedir.  Yedeklemeyi başlatmanız durumunda işlem saniyeler içerisinde tamamlanarak kişilere bu yedeklemeyi nasıl saklayacaklarını sormaktadır. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanan kişiler elde ettikleri yedekleri sadece E-Posta adreslerine gönderebilmektedir. Ücretli sürüm sahibi olan kişiler yedeklerini istemeleri durumunda telefonlarına indirebilmektedir. E-Posta üzerinden yedeklemeyi kaybetmeyi seçen kişilere mail anında gönderilmekte. Telefonu sıfırlamanız durumunda mailinize giriş yaparak gelen E-Posta ekinde yer alan “.vcf” uzantılı ek belgeyi telefonuna indirip açmanız gerekmekte. vcf uzantılı dosyaya tıklamanız durumunda iPhone telefonunuz size Rehbere Ekle ya da Rehbere Ekleme diye 2 seçenek sunacaktır. Kaydettiğiniz her telefon numarasının yedeklenmesini, güvenilir bir şekilde saklanmasını isterseniz uygulamanın ücretli versiyonunu satın alabilirsiniz. Ücretli sürümü belirlediğiniz periyotlar ile telefonunuz tarayarak yeni eklenen numaraların yedeklenmesine, bir kişiye ait kayıtlı olan birden fazla numaranın birleştirilmesini sağlayarak tek çatı altında toplanmasına olanak sağlamakta. iPhone Rehber Yedekleme işleminin tamamen bu evrelerden oluştuğunu, işlemlerin basit ve saniyeler içerisinde yapılabildiğini belirtmek istiyoruz. Bununla beraber Apple Store içerisinde birçok uygulamanın olduğunu, bizim deneyimlediğiniz uygulamanız Simpler Contacts olduğunu hatırlatmak istiyoruz

İlginizi Çekebilir: İtunes Telefonumu Görmüyor adlı sorunun çözümü için mavi renkli bağlantıya tıklayarak yazımıza gidebilirsiniz.

Apowersoft Telefon Yöneticisi

 • Bilgisayarınız ile rehber yedekleme işlemini yapmak isterseniz buraya tıklayarak programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
  Programı kurduktan sonra cihazınızı ara kablo ile bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor.
  Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra programı açınız. Aşağıdaki görselde gördüğünüz üzere “Kişiler” menüsüne tıklayın.

 • Yedeklemek istediğiniz kişileri seçtikten sonra “Dışa Aktar” sekmesine tıklayın.
  Son olarak “Vcard Dosyası” adlı sekmeye tıklayın ve rehberinizi bilgisayarınıza yedekleyin.
 • Yedekleme işlemini yaptığınız numaraları tekrar telefonunuza veya başka telefona yüklemek isterseniz “Dışa Aktar” sekmesinin solunda bulunan “İçe Aktar” sekmesine tıkladıktan sonra yedeklediğiniz dosyayı seçmeniz yeterli olacaktır.

İcloud İle Rehber Yedekleme

 • Telefonunuz da Ayarlar uygulamasına tıkladıktan sonra iCloud sekmesine tıklayın. Yedekle butonuna tıklayın.
 • Yedekleme seçeneklerinden “Kişiler” alanını seçin.
 • Şimdi yedekle’ye basın. Bu işlemleri yaptığınız için rehberiniz icloud hesabınıza yedeklendi.  ( İcloud ile rehber yedekleme işlemi yaparken internet bağlantınız aktif olmalıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir