iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

Herhangi bir iPhone modelinden akıllı telefon kullanıyorsanız birisi size gerek normal mesaj üzerinden gerekse WhatsApp, Instagram, Twitter üzerinden mesaj gönderdiğinde gönderen kişi ve mesaj bilgisi açıkça gösterilmektedir. Bu durum bazı kişiler için oldukça iyi bir özellik gibi gösterilse de bazı kişiler gelen mesajların herkese açık olmasından nefret ederler. Son zamanlarda özellikle yeni bir Apple telefon ürünü ile tanışan kişilerden iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme sorunun sıklıkla araştırıldığını görmekteyiz. Bu nedenle bu yazımız içerisinde bu konuya değinerek kilit ekranında iken mesajların nasıl gizli olarak listeneceğini aşama aşama anlatmaya çalışacağız. Aşağıda yapacağımız anlatım, cihazınızda bulunan sürüme göre değişiklik gösterebilir.

iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme işlemini biz şimdilik WhatsApp üzerinden yapacağız. WhatsApp üzerinden yaptığımız anlatımı diğer sosyal medya siteleri üzerinden de uygulamanız durumunda bildirimlerin kilit ekranda gizlendiğini göreceksiniz.  Bunun için yapmanız gereken ilk şey telefonun ayarlar bölümüne girerek Uygulamalar bölümünden Bildirimler bölümüne girerek en alta doğru ilerleyin. Bildirimler bölümüne girdiğinizde en alt bölümde ” Önizlemeleri Göster” şeklinde bir alan daha olduğunu göreceksiniz. Buraya girdiğinizde gelen seçenekler arasından “Asla” seçeneğini aktif etmeniz durumunda artık WhatsApp mesajları kilit ekranında tamamen gizli bir şekilde listelenecektir. iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme işlemini mesaj içeriği ile beraber mesajın kimden geldiğini de gizlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme kısmını rehber kişileri için de yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle telefonunuzun Ayalarlar bölümünden önizleme kilit ekranını kapatmanız gerekmektedir. Bunun için yine “Ayarlar” kısmına girmeniz gerekiyor. Ayarlar kısmından ilk olarak WhatsApp’a sonrasında ise Bildirimler bölümüne girmeniz gerekecektir.  Bildirimler kısmında gelen seçenekler arasından “Kilit Ekranında Göster” bölümünü aktif halden pasif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu ayarlamaları adım adım uygulamanız durumunda iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme işlemini başarılı bir şekilde yapabileceğinizi görebilirsiniz. Bu işlemlerin aynısını Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal alanlar için uygulamanız durumunda bildirimlerin gizlendiğini görebilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir