iPhone DFU Moduna Alma

“Device Firmware Upgrade”  anlamlarına gelen DFU Mode, son zamanlarda birçok iPhone kullanıcısı tarafından merak edilmekte. Bu Mod sürümü daha çok iPhone kullanıcılarının sahip olduğu İOS sürüm yükseltme işlemleri sırasında kullandılarını söyleyebiliriz. iPhone DFU Moduna Alma konusunun çok fazla merak hale gelmesinden dolayı bu yazımızda DFU Modu ile ilgili merak edilen tüm ayrıntıları ele almaya çalışacağız. DFU Moduna geçen bir iPhone telefon herhangi bir hayat belirtisi vermeden sanki bozulmuş gibi siyah ekran üzerinden takılı kalmaktadır. Kaza ile DFU moduna geçen kullanıcılar telefonlarının bozulduğunu düşünerek teknik servis yollarına dahi düşmektedir. DFU Mod içerisinde cihaz sessiz ve sakin bir şekilde çalışmaktadır.

İOS işletim sistemini yüklemeden önce cihaz sahiplerinin kesinlikle bu modu telefonlarına uygulamaları gerekmektedir. Birçok kişinin cihazlarında bulunan İOS Sürümlerinin yükseltme ve düşürme gibi işlemlerini bu mod üzerinden yürüttüğünü söyleyebiliriz. Aynı zamanda Jailbreak işleminin yapılması durumunda da cihazlar DFU moduna geçirilmesi gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu yazımız içerisinde iPhone DFU Moduna Alma hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız.

iPhone DFU Moduna Alma

  • iPhone telefonlarda bulunan cihaz açma ve kapama tuşuna basılı tutarak ilk etapta cihazımızı tamamen kapatalım.
  • Telefonun tamamen kapalı konuma geldiğinden emin olundan sonra açma tuşuna 2 saniye kadar basarak cihazın açılmasını sağlayın.
  • Elimizi bu esnada halen telefonu açma tuşundan kaldırmayalım. Elimiz açma tuşunda iken diğer parmağımız ile Home tuşuna basıyoruz.
  • 10 saniye kadar Home tuşuna bastıktan sonra elimizi hemen telefonu açma bölümünden kaldıralım. Açma tuşundan bir elimizi kaldırırken Home tuşuna basılı tutmaya devam ediyoruz.
  • Home tuşuna bir 10 saniye kadar daha baslı tuttuğumuz zaman artık cihazın DFU moduna geçiş yaptığını görebilirsiniz.

İşlemlerin yapılıp yapılmadığını merak ediyorsanız DFU moduna almadan önce cihazınızla bilgisayar bağlantısı yapınız. Yukarıda yaptığımız her işlem sonrasında bilgisayar sizlere bazı uyarı sesler verecektir. Son aşamada belirttiğimiz bölümden sonra gelecek ses ile cihazımızın artık tamamen DFU moduna geçtiğini görebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde iPhone DFU Moduna Alma konusunu ayrıntılı bir şekilde ele almaya çalıştık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir