iPhone Az Ses Geliyor Sorunu Çözümü

iPhone Az Ses Geliyor Sorunu Çözümü genel olarak yapılan güncelleştirmeler sonucunda ortaya çıkan bir sorundur. Apple, iPhone telefonlar için sürekli sistem geliştirmeleri yaparken bir yandan da farkında olmadan telefonun teknik donanımlarına zarar vermektedir. Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleştirme sonucunda birçok modelde az sis geliyor sorunlarını ortaya çıkmıştır. Güncelleştirme yapan kişilerin bazıları bir anda ahizelerinden palamış hoparlör sesi, cızıltılı bir ses geldiğini iddia etmektedir. Bazı kullanıcılar ise tamamen sesin azaldığı yönünde bildirimlerde bulunmakta. Bu yazımızda dediğimiz gibi iPhone Az Ses Geliyor Sorunu Çözümü hakkında bilgiler vererek yapılması gereken işlemler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

iPhone Az Ses Geliyor Sorunu Çözümü konusuna girmeden önce sesin neden az geldiğine yönelik bazı araştırmalar yapmak gerekmekte. Az ses gelme olayı telefonun donanımsal bir sorunla karşılaştığını gösterdiği gibi ahize ses ayalarının bozulmasından dolayı da kaynaklanabilmektedir. Birazdan madde madde sıraladığımız işlemi uygulamanız durumunda az ses geliyor sorununu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

  • iPhone Az Ses Geliyor Sorunu Çözümü için ilk başta standart bir işlem olan telefonu kapatıp açmayı deniyoruz. Yeniden başlattıktan sonra telefonumuzun ahizesini kontrol ederek ses seviyesine bakıyoruz.
  • Telefonun ilk sahibi iseniz telefonu aldığınızda ekranında koruyucu gibi birşeyin olduğunu göreceksiniz. Bunun ekran koruma ile alakasının olmadığını, hoparlörü korumak ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle bu jelatini tamamen çıkarıp atın.
  • iPhone Az Ses Geliyor Sorunu Çözümü için alternatif olarak Ayalar bölüme girerek buradan Genel > Erişilebilirlik > İşitme Cihazları > İşitme Cihazı bölümüne girin . İşitme cihazını aktif etmeniz durumunda sesin bariz bir şekilde yükseldiğini göreceksiniz.
  • Sonra, Ayarlar > Genel > Erişebilirlik bölümüne girin. Erişebilirlik bölümünde bulunan Telefon Gürültüsünü Gider bölümüne tıklayın, bu alan eğer açık ise kapatın.
  • Buraya kadar halen ses yükselmedi ise telefon hoparlörünüz tıkanmış olabilir. Bir kulak çöpü yardımı ile hoparlör kısmını temizleyiniz. Eğer evinizde saf alkol ya da kolonya varsa bir damla damlatıp kulak çöpü ile iyi bir şekilde temizleyin. Bu yöntemin ahize ses sorunlarını yüzde 90 oranında çözümlediğini görebilirsiniz.

Eğer iPhone Az Ses Geliyor Sorunu Çözümü işlemleri işe yaramadı ise telefonunuzu kesinlikle bir garanti servisine teslim etmenizi öneririm.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir