Instagram Telefon Numarası Ekleme Kaldırma

Sosyal medyanın hatıra olarak gösterilen Instagram, her geçen gün büyümekte olup etkileşimde bulunduğu insan sayısını arttırmaya devam etmekte. 2017 yılı itibariyle kullanıcı sayısını 1 milyarın üzerine çıkaran Instagram, Google Play’de 1 milyar indirme sınırını aşan 28. uygulama olmayı başararak büyümeye devam etmekte. Fotoğraf ve video paylaşımını yanı sıra ticari işlemlerinde döndü Instagram, indirimli alışveriş yapmak isteyen kişilerinde en sık ziyaret ettiği yerler arasında yer almakta. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre bu platform üzerinde günlük 10 milyona TL’ye yakın ticaret dönmektedir. Instagram profili oluşturan kişiler, sahip oldukları profiller üzerinden istedikleri şekilde resim, video ve hikaye paylaşımında bulunmaktalar. Sahip oldukları profillerin güvenliğinden sorumlu olan kişiler, email doğrulaması ya da cep telefon doğrulaması ile profillerini güvenliklerini sağlayabilmektedir. Instagram profillerine yeni bir telefon numarası eklemek isteyen kişiler, ya da daha önce eklediği bir telefon numarasını kaldırmak isteyen kişiler yazımızın devamında bu işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenebilirler.

Instagram Telefon Numarası Ekleme veya Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram profillerine telefon numarası eklemek ya da var olan numaralarını kaldırmak isteyen kişiler;

  • İlk olarak mobil uygulama üzerinden Instagram hesaplarına girmeleri gerekmekte. Hesaplarına giriş yapan kişiler sağ alt bölümünde bulunan profil seçeneğine tıklayarak profillerine giriş yapmaları gerekmekte. Profil sayfası içerisinde “Profili Düzenle” şeklinde bir bölümünü olduğunu görebilirsiniz.
  • Profil düzenleme ekranında Instagram hesaplarınız ile ilgili tüm kişisel verilerinize ulaşabilirsiniz. İlgili alana giriş yapan kişiler, yavaş yavaş ekranı aşağı doğru kaydırmaları durumunda cep telefonu ile ilgili olan kısmı görebilirler.
    Cep telefonu güncelleme ve kaldırma işlemleri bu alan üzerinden yürütülmekte oldup anında değiştirme bilmekte .

Telefon numarası konusunda biraz hassas davranışlar gösteren Instagram, her hesabın belirli bir sayıda telefon numarası değiştirme hakkına sahip olduğunu belirtmekte. Güvenlik nedeniyle alınan bu karar, hesapların çalınması durumunda geri alım işlemlerinde telefon numarasının kullanılmasına olanak sağlamakta. Profillerine herhangi bir şekilde telefon numarası eklemeyen kişiler, herhangi bir olumsuzluk meydana gelmesi durumunda hesaplarını maalesef kurtaramazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir