Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Başta büyük işletmeler olmak üzere ticari hayat içerisinde yer alan irili ufaklı birçok işletme, işlerini büyütmek amacı ile reklamlara ihtiyaç duymakta olup satışlarını artırmanın yoluna gitmektedir. Reklam konusunda birçok kişinin ilk tercihinin televizyon daha sonrasında ise radyo yayınları gelmekte idi. Gün içerisinde oldukça fazla izlenme ve dinleyici kitlesine sahip olan televizyon ve radyolar,

İşletmelerin ihtiyaç duyduğu reklamlarında güzel bir şekilde karşılanmasına olanak sağlamakta. Televizyon üzerinden reklam vermek son zamanlarda oldukça maliyetli duruma gelmiştir. Kanallar, saniyelik ücret bazında fiyatları çıkarmakta olup aylık yüz binlerce lira talep ederek firmaların reklamlarını yayınlayabileceğini belirtmekteler. Internetin gelişmesiyle beraber sosyal alanlara olan ilgilinin giderek arttığını görmekteyiz. Başta Instagram olmak üzere facebook, Twitter ve Snapchat içerisinde oldukça fazla vakit geçiren kişiler, işletmelerin yeni reklam gözdeleri olmuş durumda.

Kullanıcı sayısını 1 milyarın üzerine çıkaran Instagram, aktif olarak videolar bünyesinde vakit geçirmesine olanak sağlamak. Ülkemizde 40 milyona yakın kullanıcı bulunan bu platform, reklam konusunda oldukça güzel çözüm önerileri sunmakta. Televizyon ya da radyo reklamların oranla daha az maliyetli fakat etkileşimi daha yüksek olan sosyal alanlar işletmelerin düşük miktarlar üzerinden yüksek gelirler elde etmelerine olanak sağlamakta. Bugün, bu yazımız içerisinde Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Öncelikle Instagram’a reklam vermek için profillerinizin bir İşletme hesabı olarak tanımlanması gerekmekte. Bunun için öncelikle Instagram profillerinize girerek ayarlar bölümünden profil tipinizi i̇şletme hesabı olarak tanımlamanız gerekmekte. İşletme hesabı için sizlerden profilinizi bir Facebook sayfası ile bağdaştırmanız talep edilecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra artık Instagram’ı daha profesyonel, daha kurumsal bir çatı altında kullanmaya başlayacaksınız.
İşletme hesabı ile birlikte son attığınız bir resme girdiğinizde resmin alt bölümünde “Tanıtımını Yap” şekilde bir bölümle karşılaşacaksınız. Bu alana girmeniz ile birlikte hangi tür reklam vermek istediğinizi dair size bir soru sorulacaktır. Gelen seçenekler arasında;

– Profil ziyaretini arttır
– İnternet sitesi ziyaretlerine arttır
– Bir adresin yakınındaki kişileri eriş

Şekilde seçenekler bulunacaktır. Bu bölümde hangi amaçla reklam vermek istediğinizi seçtikten sonra sizlere bir hedef kitlesi seçimi yapmanız istenecektir. Hangi yaş grubundaki insanlara erişmek istediğiniz, hangi cinsiyetteki insanlara erişmek istediğinizi, anahtar kelimeler üzerinden yapılan aramalarda reklamınızın nasıl görüntüleneceğini, günlük harcanması gereken bütçe ve toplam bütçeyi bu alandan kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Son olarak kredi kartı Bilgilerinizi girmeniz durumunda reklamlarınızın aktif hale geldiğini göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir