Instagram Son Görülmeyi Kapatma

Instagram Son Görülmeyi Kapatma sorusu geçtiğimiz aydan beri merak edilen en büyük konular arasında yer almakta. Geçen ay getirilen bir güncelleme ile Instagram kullanıcıları artık mesajlaştığı kişi ya da kişilerin son giriş saatlerini anlık olarak görebilmekteydiler. Bu durumu bir yenilik olarak servis eden uygulama yapıcıları kullanıcılardan hiç tepki geleceğini düşünmemiş ya da göz ardı etmişti. WhatsApp gibi olacağını düşünen Instagram yetkilileri son görülme olayı ile kullanıcıların beğenilerini kazanmak istemişlerdi. Bu yazımızda birçok kişi tarafından tepki gören Instagram Son Görülmeyi Kapatma hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bu özellikten rahatsız olduğunu, çevrendeki kişilerin en son ne zaman Instagrama girdiğini öğrenmelerini istemiyorsan;

Instagram Son Görülmeyi Kapatma İşlemi

Instagram Son Görülmeyi Kapatma için yapılması gerekenlerden ilki kişilerin profillerine girerek buradan Ayarlar kısmına geçiş yapmalarıdır. Ayarlar bölümünde Instagram hesabınıza ilişkin tüm detayları görüyor, burada hesabınız ile alakalı birçok kısma erişebiliyorsunuz. Aşağı doğru yavaş yavaş indiğinizde “hareket durumunu göster” adında bir işaretin olduğunu göreceksiniz. Güncelleme ile bu bölüm herkeste aktif olduğunu, buradan son görülmenizin açık bir şekilde ayarlandığını söyleyebiliriz. Instagram Son Görülmeyi Kapatma işlemi yapmak için “hareket durumunu göster bölümünü devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. İşlemin oldukça kolay olduğunu, 10 saniye gibi kısa bir sürede tamamlayabileceğinizi söyleyebilirim.

Instagram Son Görülmeyi Kapatma işlemi yapmanız durumunda kendi son görülmenizi kapattığınız gibi arkadaşlarınızın da son görülmelerinin sana karşı kapanacağını da hatırlatalım. Herhangi bir kişinin Instagram son görülmesini görmek kişin hareket durumunu göster seçeneğini aktif hale getirmen gerekecek. WhatsApp’da da bu durumun aynı olduğunu, son görülme anını kapatınca diğer kullanıcıların da son görülmelerini göremediğimizi hatırlatalım. Bu durumu aslında karşılıklı bir çıkar ilişkisi olarak da düşünebilirsin. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp ve Instagram, kullanıcılara daha iyi ve etkili bir hizmet verebilmek adına bünyelerinde yer alan hizmetleri diğer platformlarına da taşımak istiyor. Bu şekilde bir sistem üzerinden ihtiyacımız olan tüm araçlara ulaşabiliyor, alternatiflerine gerek duymadan tüm işlerimizi kısa sürede halledebiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir