Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme konusu  yanlışlıkla mesajlarını silen birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Instagram Direkt Mesaj üzerinden gönderilen mesajların silinmesi durumunda mesajı gönderdiğiniz kişiden de silindiğini belirtelim. Popüler sosyal medya ağı Instagram, her geçen gün kullanıcı sayısında artışlar meydana getirerek Facebook’un önüne geçebilmeye çalışmaktadır. Her iki platformun da Mark Zuckerberg’e ait olmasından dolayı bu rekabetin oldukça tatlı ve güzel bir şekilde ilerlediğini görmekteyiz. Kullanıcı sayısında meydana gelen her artış yaşanılan sorunların da artış göstermesine neden olmakta. Haftalık düzenli olarak sistemlerini geliştiren Instagram, kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet verebilmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme konusu üzerine gelen sorular için araştırmalarda bulunarak mesajların silinmesi durumunda geri getirilip getirilmediğini araştırmaya çalıştık. Maalesef ki edindiğimiz bilgilere göre silinen mesajların Instagram sunucularından da silindiğini bu nedenle geri getirilmesinin imkansız olduğunu öğrendik. Hatta istemediğini kişileri engellemeniz durumunda daha önce onunla konuştuğunuz mesajların da otomatik olarak silindiği ifade edilmektedir. Silinen mesajları sunucu içerisinde yer kaplamaması adına böyle karar alan Instagram, kullanıcıların bu tür istekleri bulunması durumunda bazı önerilerde bulunmaya çalışmıştır. Instagram mesajlarını silinmesi planlanıyorsa önceden yedeklerinin alınması gerektiğini ifade eden şirket, silinen mesajların asla geri döndürülemediğinden bahsetmektedir. Instagram mesajları nasıl yedeklenir sorusuna gelecek olursak;

Instagram Mesajlarını Yedekleme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme işleminin olmadığını, bunun yerine yedeklemeler kullanarak mesajlarınıza kolaylıkla erişebileceğinizi dile getirdik. Yedekleme dediysek de profesyonel uygulama ya da yazılım önerisi beklemeyin. Tamamen kendi imkanlarınız ile yedeklemeler almak durumundasınız. Yedekle için birçok kişi ekran görüntüsü alma işlemini kullanıyor. Silinmek istenen mesajın geçmişi tek tek ekran görüntüsü alınarak yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Eğer bu iş zor, ben uğraşamam diyorsanız maalesef alternatif bir çözüm önerisi yok. Ya mesajları silmeyeceksiniz ya da ekran görüntüsü almaya razı olacaksınız. Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme işlemi üzerine bazı programlar bulunulduğunu dile getiren bazı internet sitelerinin olduğunu, birçoğunun sahte olup hesapları çalmak üzerine kurulu olduğunu da belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir