Instagram Onaylatılmış Hesap Yapma

Instagram geçtiğimiz yıllarda özellikle ünlü isimlere ait olan Instagram hesaplarının diğer hesaplardan ayrılması için onaylı Instagram hesabı özelliği getirdi. Bu özellik sayesinde yerli veya yabancı bitin ünlü kişilerin Instagram hesaplarını sahte hesaplardan ayırt edebiliyoruz. Instagram’da onaylı hesaplar mavi bir tik ile gösteriliyor. Bu tik hesabın gerçek kişiye ait olduğunu gösteriyor. Bu özellik ilk geldiği zaman ülkemizde ünlüler arasında ilk Arda Turan’a mavi tik verilmişti.

Sadece ünlü kişiler değil marka değeri olan üst düzey firmalara da mavi tik verilmektedir. Bu mavi tik firmayı diğer sahte hesaplardan korumak için veriliyor. İnstagram Mavi tik işaretine sahip olan yani hesabı onaylanmış olan bir sayfa o markanın gerçek sayfası demektir.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alabilirim?

Instagram üzerinden kendiniz veya firmanız için onay almak istiyorsanız bunun başvurusunu yapmış olmanız gerekiyor. Başvuru yapmak için bu siteye tıklayarak girmelisiniz. Linke tıkladığınız zaman solda yer alan menüdeki İşletmeler İçin Instagram seçeneğine tıklayarak gerekli olan başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer sahte bir Instagram hesabını fark ettiyseniz sizlere vereceğimiz linke tıklayarak bu hesabı şikayet ederek kapanmasını sağlayabilirsiniz. Instagram gerekli incelemeleri yaptıktan sonra eğer hesabın sahte olduğunu anlarsa hesabı kapatacaktır.

Instagram Sahte hesapları şikayet etmek için kullanacağınız link: https://help.instagram.com/contact/636276399721841

Mavi tik başvurunuz onaylanmayabilir. Şuan Instagram herkese mavi tik özelliğini sunmuyor. Genellikle yüksek takipçi sayısına sahip olan kişiler bu özellikten faydalanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir