Instagram Hikaye Boyutu Kaç Olmalı?

Sosyal medyanın en popüler uygulaması olan instagram için kısa bir rehber yazı hazırladık. Bu yazımızda İnstagram Hikaye Ölçüleri nedir? Sorusuna cevap vereceğiz. Instagram hikayesine eklediğiniz resimlerin veya videoların tam olarak ekrana sığmadığını fark etmişsinizdir. Yazımızın devamında vereceğimiz boyutlara uygun resim veya video yüklerseniz kırpmanıza gerek kalmadan tam ekran bir şekilde hikayenize ekleyebilirsiniz. İnstagram hikaye boyutlandırma özelliğini kullanmak istiyorsanız Google Play Store üzerinden No Crop Story uygulamalarından birini indirebilirsiniz. Bizim kullandığımız ve kullanmanızı önerdiğimiz uygulamayı indirmek için buraya tıklayınız. Bu uygulama ile instagram hikaye sığdırma sorununu çözmüş oluyorsunuz.

Hikayenizin boyutlarını değiştirmek ile uğraşmak istemiyorsanız telefonunuzdan kamera ayarlarına giriniz. Karşınıza çıkan fotoğraf boyutu sekmesinden 9:16 seçeneğini seçiniz. Bu ayarı yaptıktan sonra telefonunuzdan çekeceğiniz resim veya videoları kırpmadan instagram hesabınıza yükleyebilirsiniz.

 

Instagram Hikaye Boyutu Video/ Resim

Hikaye, en (Genişlik) 1080px, yükseklik 1920px olmalıdır.

Hikayelerinizde paylaşacağınız videoların ölçüleri,  1280×720 (16:9) olmalıdır.

Instagram video boyutu normal paylaşımlarda 1080×1080 ölçeğinde ayarlanmalıdır.

 

Instagram hikaye ölçüleri için hazırlamış olduğumuz yazı umarız faydalı olmuştur. Karşılaştığınız sorunları çözüme ulaştırabilmek adına yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir