Instagram Hesabını Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

Son zamanlarda Facebook kadar yaygın bir uygulama daha hayatımıza giriş yapmıştır. Bu uygulamanın ismi İnstagram’dır.  İnstagram uygulamasında kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır? Resim, video ve daha birçok şeyi paylaşıp arkadaş takip etme veya takip isteği atma gibi etkinliklerde bulunabiliyorsun. Takip etme durumu olduğundan daha çok takipçim olsun diye tanımadığın kişilerin takip isteğini kabul edebiliyorsun. Bu kişiler çoğu zaman sizi rahatsız edebileceği gibi hesabınızı da ele geçirebilirler. Bu durumda yapacağın işlem seni rahatsız eden kişinin İnstagram hesabı şikayet etmektir.

Şikayet Ederek Instagram Hesabı Kapatma

Bu İnstagram hesabı şikâyet etme işlemi şu şekilde yapabilirsiniz. Bu kişiler eğer sizin fotoğrafınızı alıp yeni bir hesap açmışlarsa o hesaba girdikten sonra 3 noktalı olan menüden hesabı şakayet et kısmından bildirimde bulunabilirsiniz. Ya da sadece bu kişi size mesaj atarak rahatsız ediyorsa onu kendi hesabınızdan engelleyerek bir daha mesaj atmamasını sağlayabilirsiniz. Şikayet ettiğiniz kişinin hesabının kapanması bazen sadece sizin şikayetinizle onaylanacağı gibi bazen de daha fazla sayıda kişinin şikayet etmesiyle kapanabilir. Bu durumlar tamamen şikayet etme nedeninizin doğru çıkmasıyla ilgilidir.

Instagram Hesabı Şikayet Edilirse Kapanır mı?

Bunların dışında bazen kişiler sırf bazı kişileri sevmediği için şikayet edebiliyorlar. Bu kişi onlara herhangi bir rahatsızlık vermediği halde bunu yapmaktadırlar. Bu durumda o kişinin İnstagram hesabı keyfi olarak şikayet edildiğinde hesabı kapanmaz. Aksine siz yanlış bir beyanda bulunup o kişinin hesabını haksız yere şikayet ettiğiniz için sizin hesabınız kapatılabilir. Kendi hesabınızın kapanmaması için bu tür durumlara dikkat etmenizde yarar vardır. Instagram hesabı kaç kişi şikayet ederse kapanır? sorusuna şöyle cevap verebiliriz takipçi sayısı az olan bir hesabı şikayet edip kapattırmak daha kolay oluyor, 1-10 arası şikayet ile ınstagram hesabını kapattırabilirsiniz. Yüksek takipçili bir hesap şikayet edilirse kapanma ihtimali daha zor olur. 

İnstagram hesap şikayet etmek için buraya tıklayınız.

 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir