Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Sosyal medya ile yakından uzaktan bağlantısı olan kişilerin aradıkları en temel işlemler arasında yer aldığını belirtmek istiyoruz. Sosyal medya ağlarının kendileri üzerinde zararlı etkiler meydana getirdiğini düşünen, sosyal medya ağlarına bağımlı olduklarını dile getiren birçok kişi yavaş yavaş tüm hesaplarını kalıcı olarak silmek ya da belirli bir süreye kadar dondurmak istemektedirler. Dünyanın en popüler resim paylaşım uygulaması olan Instagram’ın insanlarda büyük bağımlılık meydana getirdiğini söyleyebiliriz. Hesaplarını belirli bir süreye kadar dondurmak isteyen kişiler bu işlemi hem mobil uygulama üzeriden hem de internet tarayıcı üzerinden kolaylıkla halledebilirler. Yazımız içerisinde aşamaları detaylı olarak anlatacağımızı hatırlatmak istiyoruz.

Instagram Hesabı Mobil Uygulama Üzerinden Nasıl Dondurulur?

  • Mobil uygulama üzerinden Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? sorusuna yanıt bulmak isteyen kişiler ilk olarak mobil uygulama üzerinden hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir.
  • Instagram hesaplarına giriş yapan kişiler, sağ alt bölümde yer alan “profil” bölümüne giriş yapmaları gerekmekte.
  • Profil bölümüne giriş yapan kişiler, gönderi sayıları, takipçileri ve takip ettikleri kişilerin altında “Profili Düzenle” bölümünün yer aldıklarını görecekler.
  • Profili düzenle bölümüne giriş yapılması durumunda Instagram Hesabımı Geçici Olarak Dondur seçeneğinin yer aldığını göreceklerdir. Kişiler, bu aşamada hesabını neden doldurmaları gerektiğini belirten kısa bir açıklama ya da anket doldurmaları gerekmekte.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? sorusunun mobil uygulama üzerinden anlatımını kısa da olsa net bir şekilde anlatmaya çalıştık. Mobil uygulama üzerinden işlemleri yapmakta güçlük çeken kişiler için internet tarayıcısı üzerinden de anlatımını yapmaya çalışacağız.

Instagram Hesabını İnternet Tarayıcısı Üzerinden Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesap Silme Linki: https://instagram.com/accounts/remove/request/

  • Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? bölümünü internet tarayıcısı üzerinden yapmak isteyen kişiler öncelikle İnternet tarayıcısı üzerinden Instagram adresine giriş yapmaları gerekmekte.
  • Dondurmak istediğiniz hesap bilgileriniz ile tarayıcı üzerinden platforma giriş yapın.
  • Instagram’a internet tarayıcısı üzerinden girdiğinizde sağ üst bölümde Profil butonunun yer aldığını görmekteyiz.
  • Burada karşınıza çıkan Profili Düzenle bağlantısının en alt bölümünde Instagram Hesabımı Dondur seçeneğinin yer aldığını görecekler. Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? sorusunun cevabını bu 2 adımla kolaylıkla çözüme ulaştırabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir