Instagram Harf Arama Geçmişini Silme

Günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya ağları arasında ilk sıralarda Instagram gelmektedir. Merak ettiğimiz kişilere veya arkadaşlarımızın fotoğraflarına Instagram üzerinden bakabiliriz. Bunu yaparken de Arama butonuna kullanıcı adlarını veya isimlerini yazmamız gerekiyor. Fakat bazı durumlarda bu arananları silmek isteriz. Bizde yazımızda sizlere Instagram arama geçmişini silme hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram’da Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Instagram’da arama bölümü üç kısımdan oluşur. Bu kısımlar Yakındakiler, Önerilenler ve Harf Geçmişidir. Bu aramaları silmeyi sizlere ayrı ayrı anlatacağız.

Instagram Yakındakileri Silme

Yakındakiler kısmında arama işlemini kullanarak profilini ziyaret ettiğiniz en son kişiler listelidir. Yakındakiler listesini silmek için profil simgesine tıklayarak Ayarlar bölümüne gelmeniz gerekir. Ayarlar bölümünün en altında Arama Geçmişini Sil seçeneği var. Bu seçeneğe tıklayarak Evet, Eminim diyerek onayladığınız zaman yakındaki aramalarınız silinecektir.

Instagram Önerilenleri Silme

Önerilenler bölümünde beğeni veya DM ile sürekli iletişimde olduğunuz kişiler listelenir. Bu bölüm genellikle yakın arkadaşlardan, aile bireylerinden ve sevgilinizden oluşur. Bu başlığın altında yer alan kullanıcıları silmek için ismin üzerine basılı tutarak Gelen Ekrandan Gizle seçeneğini seçmelisiniz.

Instagram Harf Geçmişini Silme

Harf geçmişi silme işlemi ne yazık ki yapılamıyor. Burada örneğin M harfini yazdığınız zaman çıkan kullanıcının çıkmasını istemiyorsanız kullanıcıyı engellemeniz gerekir. Bunun yanı sıra o harf ile başlayan arkadaşlarınızı sürekli aratarak bu kullanıcıyı aşağılara düşürebilirsiniz ve çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir