İnstagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?

Sosyal medya uygulamaları arasında belki de en çok kullandığımız İnstagram için yeni bir yazı hazırladık. Bildiğiniz gibi İnstagram, Facebook’un bir ürünü ve Facebook snapchat uygulamasını satın alamayınca, bütün sistemlerine aynı özellikleri biraraya getirmeye başladı. İnstagram üzerinde aktif olarak kullanılan story özelliği sayesinde, kişilerin görsellerini rahatlıkla takip edebiliyoruz. Bu duruma karşı üretilen farklı seçenekler de yok değil. İnstagram ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi sorusuna net cevabımız, evet. Zira bir önceki güncellemeye kadar bu doğru değil karma bir bilgi idi ama son güncelleme ile kesinleşmiş oldu. Bu yüzden şayet karşı tarafta kullanılan İnstagram sürümü güncel ise, bildirim de gidiyor Screen Shot (ekran görüntüsü) aldığınız zaman. Bu durumu engellemek için farklı yöntemler de var tabii. İnstagram ss alınca bildirim gider mi? sorusuna aşağıdaki resim ile cevap veriyoruz.

Dm üzerinden yaptığınız konuşmalarda resim veya video varsa, ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafa kesinlikle bildirim gider.

Instagram Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bu durum için çeşitli yazılımlar ve telefonda ekran görüntüsü alma programları var. Onları kullanarak, rahatlıkla ekran görüntüsü alabilirsiniz. Detaylı bir araştırma yaparak, bu konuda aktif olarak kullanılan uygulamaları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Güncel bir uygulama kullanarak, karşı tarafın aldığı ekran görüntülerinden de haberdar olabilirsiniz tabii. Bu konuda sizin için en büyük ve önemli önerimiz, ekran görüntülerini almadan önce karşı tarafın sistemini düşünmeniz olacak.

  • Screenshot Ultimate – Android cihazınızda ekran görüntüsü almak için bu programı kullanabilirsiniz.
  • Screenshot Snap Free – Oldukça fonksiyonel özelliklere sahip olan bu uygulamayı kullanmanızı öneriyoruz.
  • Perfect Screen Shot Classic – Ücretsiz ve ücretli olarak sunulan bu Ekran görüntüsü alma programı işinizi yeterince görecektir.
  • Screenshot Capture – Kullanımı kolay ve fonksiyonel ekran kaydetme uygulamalarından bir tanesidir.
  • Geeks Screenshot – Hızlı, kullanımı kolay ve düşük boyutlu bu uygulama sayesinde fotoğraf üzerinde artı olarak anlık düzenlemeler yapabilirsiniz.
  • Mobizen – Eğer ekran videosu kaydetmek istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir