Instagram’da Gönderilen Eski Takip İsteklerini Nasıl Bulurum?

Instagram eski takip istekleri konusu son zamanlarda birçok insanın merak ettiği konulardan birisi halini aldı. Peki bu instagram nedir, ne işimize yarar? Instagram, sosyal medya araçları içerisinde günümüzde artık milyonlar tarafından kullanılan eğlenceli bir uygulama. Hatta araştırmalara göre vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz yerlerden birisi aynı zamanda. Sık sık yaptığı güncellemeler ve yeni olanaklar sayesinde asla sıkılmıyor, kullanmaya daha pratik şekilde devam edebiliyoruz. Ancak instagram ve gün geçtikçe artan güncellemeleri ile kafamızda her gün bu platforma dair yeni sorular meydana geliyor.

Instagram Gönderilen Eski Takip İstekleri Nedir?

Instagram uygulaması sayesinde bu uygulamayı kullanan istediğiniz her insanla iletişim ve etkileşim halinde olabilirsiniz. Bu etkileşim tabi ki her iki tarafında bunu istemesiyle gerçekleşir. Uygulamayı kullanan diğer bireylere göndermiş olduğunuz takip isteği sayesinde onların sayfalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda onların da size atmış oldukları takip isteklerini kabul ederek etkileşim halinde olma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde takip ettiğiniz insanların bütün paylaşımlarından kolayca haberdar olabilir neler yaptığını gönderileri sayesinde öğrenebilirsiniz.

Konu takip isteği olduğunda bazen yanlışlıkla istemediğiniz insanlara takip isteği de atabilirsiniz ya da takip isteği atmış olduğunuz kişiden cevap beklemekten sıkılmış ve artık takip isteğini iptal etmek istiyor olabilirsiniz. Bu tarz sıkıntıların sık sık görüldüğü instagram uygulamasında bunlara yönelik bazı çözümler üretilmeye çalışılıyor. Instagram eski takip istekleri konusunda kafası karışmış bir sürü insan mevcut. Tabi bu durum biraz da merak duygusundan kaynaklanmakta. Eski takip isteklerini görebilir miyiz ya da bunları iptal edebilir miyiz diye de düşünüyor olabilirsiniz. Instagram eski takip isteklerini bulmanın kolay bir yolu var aslında.

instagram gönderilen eski takip isteklerini nasıl bulabilirim

Eski Takip İsteklerini Nasıl Bulabilirim?

Aslında iptal etmek istediğiniz takip isteğini, bu isteği göndermiş olduğunuz kişinin instagram profiline girerek iptal edebilirsiniz. Ancak siz gönderdiğiniz bütün eski takip isteklerini görmek istiyorsanız bunun da ayrı bir yolu mevcut. Instagram eski takip isteklerini bulabilmeniz için öncelikle bilgisayarınızda ya da telefonunuzda uygulamayı açıp giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan hemen sonra profil kısmınızda bulunan ayarlar butonu ile yeni bir sayfaya giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfadan sonra da hesap ayarları kısmına gideceksiniz. Ardından gizlilik ve güvenlik seçeneğine tıklayarak yeni bir sayfaya ulaşacaksınız. Bu kısımda sayfayı aşağı kaydırarak hesap verilerini görüntüle seçeneğine tıklamalısınız. Hesap verileri görüntüle kısmında birçok bilgiye aynı anda ulaşabilirsiniz. Özellikle de instagram eski takip isteklerini bu sayfada bulunan mevcut takip istekleri seçeneğinde bulabilirsiniz.

Göndermiş olduğunuz bütün takip isteklerini bu sayfada görebilmeniz mümkündür. Bu takip isteklerini dilediğiniz şekilde iptal edebilirsiniz ya da sadece görmek istiyorsanız hiçbir şey yapmadan tekrar sayfadan çıkabilirsiniz. Böylelikle instagram eski takip isteklerini bu şekilde bulabilir ve bir hata yaptıysanız kolaylıkla düzeltebilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir