Instagram Çalınan Hesabı Geri Almak [2021]

İnstagram üzerinden çalınan hesabı geri almak için, öncelikle doğru düşünmeniz gerekli. Çünkü çoğu insan hesabı çalındıktan sonra geriliyor (haklı olarak) ve nasıl hareket edeceğini bilemiyor. Şayet bu konuda şunları önerebiliriz. Eğer İnstagram üzerinde yer alan mail adresinize erişebiliyor iseniz, parola hatırlama linki ile hesabınızı geri alabilirsiniz. En azından parolanızı sıfırlayarak bunu yapabilirsiniz. Lakin e mail adresiniz farklı görünüyor ise, tek yapmanız gereken bu durumu İnstagram yönetimine bildirmeniz olacaktır.

Telefon Doğrulaması 

Buna ek olarak, şayet hesabınızda telefonunuz kayıtlı ise SMS yöntemi ile şifrenizi de yenileyebilirsiniz. Ama telefondan açmanız lazım uygulamayı. Bu sayede yapabilirsiniz gerekli çalışmaları. Giriş bölümünde şifre unuttum bölümünü seçin ve sonrasında sms ile parola gönderme maddesini işaretleyin. Parola yenileme linki hemen gelecektir. Buradan parolanızı değiştirerek yolunuza devam edebilirsiniz. Lakin bu yöntemler de yeterli gelmiyor ise, yapmanız gereken en doğru şey, durumu İnstagram yetkililerine detaylı bir mail ile bildirmeniz. Genellikle Türkçe mailler de okunuyor ama siz yine de hem İngilizce hem de Türkçe mail atmayı deneyin.

Mail Atmak ve İletişim Birimine Ulaşmak

Durumu toparlamak İnstagram için ortalama 4 güne kadar ulaşabilir. Bu yüzden biraz sabırlı olmanızı öneriyoruz. Yani bazen cevaplanma süreleri bir haftayı bulabiliyor. İnstagram konusunda bu detaylara dikkat etmeniz çok rahatlatacaktır sizleri.

Instagram Şifremi Unuttum

Öncelikle Instagram uygulamasını açınız.

1- Aşağıda resimde göstermiş olduğumuz üzere “Giriş yapmak için yardım al.” yazısına tıklayınız.

 

2- Karşınıza böyle bir ekran gelecektir, “Girişte sorun mu yaşıyorsun?”

İki farklı şekilde hesabınızın şifresini yenileyebilirsiniz. E Posta hesabınızın şifresini biliyorsanız “Kullanıcı adı veya e-posta” adlı alana mail adresini yazınız, “Giriş Bağlantısı Gönder’ butonuna tıkladıktan sonra 2 dakika içerisinde ınstagram hesabınızın şifresini sıfırlayabileceğiniz link mail adrenize gelecektir. Şifre sıfırlama bağlantısına tıkladıktan sonra yeni şifrenizi belirleyip ınstagram uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

Mail Adresinizin şifresini bilmiyorsanız “Telefon” ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Eğer aktif olarak kullanmış olduğunuz telefon numarasını ınstagram hesabınıza eklediyseniz “Telefon” sekmesine tıklayınız ve numaranızı yazınız. Size gelecek kodu girerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Şimdiden geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz bu durumla karşı karşıya kalan arkadaşlarımız için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir