İngilizce Sayılar 100’e Kadar

İngilizce, dünya tarafından kabul edilmiş resmi bir dil olup her ülke vatandaşının muhakkak öğrenmesi gerektiği ifade edilmekte. Global çapta ilerlemeler kat edilmek istenmesi durumunda geçerli olan bu kural insanların kişisel anlamda gelişmesine olanak sağlayarak daha iyi işler yapmalarını sağlamakta. Genel olarak ilk öğretim 4. sınıftan itibaren başlayarak lise sonuncu sınıfa kadar 8 yıl boyunca yabancı dilde eğitimler alırız. Türk Eğitim Sistemi içerisinde İngilizce’nin halen sallantı da olduğunu, 8 yıl eğitim alınmasına karşın öğrencilerin yazma, okuma ve anlama becerilerinin gelişmediği gibi sayıları da sadece belirli bir kısma kadar öğrenebildiklerini söyleyebiliriz. Müfredatın sürekli olarak aynı olmasından dolayı öğrenciler her yıl sil baştan sıfırdan derslere başlamalarından dolayı bir ilerleme kat edemediklerini, bu nedenle sayıları dahi doğru düzgün öğrenemediklerini iddia etmekteler.

Tavsiye Yazı: Almanca Sayılar 100’e Kadar konulu yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda İngilizce Sayılar 100’e Kadar hakkında bilgiler vererek 100’e kadar olan sayıları liste halinde sizlere sunmaya çalışacağız. İngilizce sayı dizisinin aslında çok basit bir şekilde kurgulandığını, birkaç ezberden sonra 1000’e kadar dahi rahat sayabildiğinizi dahi görebilirsiniz.  İngilizce öğrenmek bizim için eziyet unsuru olarak gösterildiğini, birçok kişinin yaşadığı korkular nedeni ile yeni bir dil öğrenmekten çekindiklerini söyleyebiliriz. Her insan, istemesi durumunda 10’larca dili aynı anda konuşabilecek bir beyin yapısına sahiptir. Neredeyse birçok dilin yapısal özelliklerinin hemen hemen aynı olmasından dolayı dil öğrenme için sarf edilecek sürenin azaldığını da söyleyebiliriz.

Yukarıda eklediğimiz resim üzerinden 40’a kadar İngilizce sayıların nasıl okunduğu ve İngilizce karşılıklarının neler olduğunu görebilirsiniz. Yazılışı ile okunuşunun farklı olmasından dolayı birçok  kişinin sayıları telafuz etmede sorunlar yaşadığını görmekteyiz. Korkmayın, hiçbir dili anadiliniz kadar profesyonel konuşmaya gerek olmadığını belirtelim. Eğer ağzınızdan çıkan kelimeler anlatmak istediklerinizi karşılıyor ise hiçbir sorun olmadığını biliniz.

İlk on sayının doğru bir şekilde okunması ile beraber diğer sayıların rahatlıkla ağzınızdan çıkabileceğinizi görebilirsiniz. 80’e kadar olan tabloda açık bir şekilde sayıların nasıl dile getirildiği gösterilmektedir. Biraz ezber, biraz tekrar rakamları doğru olarak okumanıza olanak sağlayacaktır.

Gördüğünüz üzere İngilizce Sayılar 100’e Kadar bu kadar basit ve net olduğunu söyleyebiliriz.

 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir