Huawei Ekran Görüntüsü Alma

Akıllı telefon pazarı, dünya içerisinde maddi olarak en büyük sirkülasyonun döndüğü sektör olarak gösterilmekte. Bu alan üzerine kurulmuş şirketler, her yıl onlarca farklı çeşit telefon geliştirmekte olup pazara sunarak müşterilerin beğenisi kazanmaya çalışmakta. Sektör içerisinde biraz önce de belirttiğimiz gibi oldukça fazla rekabet durumunun döndüğü, pastadan payını almak için her geçen gün yeni bir şirketin bu alana dahil olduğunu söyleyebiliriz. Merkezini Çin’de kurarak akıllı telefon sektörüne giriş yapan Huawei, kısa zamanda Samsung ve Apple gibi rakipler ile kapışarak kendi ülkesinde en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Fiyattan ziyade çıkarmış olduğu telefonların özelliklerini ön planda tutan Huawei, özelliklere karşın telefonlarının fiyatını aşağıda tutmaya çalışmakta. Ülkemizde de popüler olması ile beraber birçok kullanıcı Huawei Ekran Görüntüsü Alma işleminin nasıl olduğunu merak etmektedir. Tasarım açısından rakiplerine oranla farklılığa gitmesinden dolayı ekran görüntüsü alma işleminde de değişiklikler meydana geldiğini söyleyebiliriz.

Huawei Ekran Görüntüsü Alma

Huawei Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Huawei telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemi şu an için 2 farklı yöntem üzerinden ilerlemektedir. İlk yöntem genel olarak tüm Android telefonlarda geçerlilik gösteren bir yöntem olarak gösterilmektedir. Huawei telefonlarda bulunan açma kapama tuşu (güç) tuşu ile beraber aynı anda ses kısma tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir. 2 saniyelik bir bekleme süresinin ardından ekran görüntüsünün alındığını rahatlıkla görebilirsiniz. Bu yöntem tüm Huawei modellerinde geçerlidir. Yeni nesil amiral gemi Huawei telefonlarda farklı bir yöntem daha bulunmaktadır.

Huawei’nin yeni nesil amiral gemi telefonlarında parmaklarınızın eklem yerlerini kullanarak kolay bir şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Eklem yerini 2 kere üst üste ekrana dokunduğunuzda ekranın bütünü ile kaydedildiğini görebilirsiniz. Bununla birlikte eklem yeriniz ile ekranda daireler çizerek belirli bir bölgeye ait ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir