Harddisk Bad Sector Onarımı

Harddisk Bad Sector Onarımı

Bir bilgisayarın çalışmasına olanak sağlayan en büyük ekipmanlarından birisi de sahip olduğu hard disklerdir. Hard disk olmadan bir bilgisayarın çalışmayacağını, işlem yapabilecek güce sahip olmadığını söyleyebiliriz. Kısa ya da uzun süre kullanılan bilgisayarların tamamında meydana gelen bad sector sorunu, birçok kullanıcının canını sıkan etmenler arasında yer almakta. Harddisk Bad Sector konusu hakkında bilgi verecek olursak; zaman içerisinde kullanmaya dayalı nedenlerden dolayı hard diskler içerisinde bir kısım bölümler zarar görerek kendisini işlenmek kapatmaktadır. Bu bölümlere Bad Sector adı verilmekte olup hard diskin çalışması sırasında o bölüme veri yazmaya da okumak işlemi yapılması durumunda mavi ekran hatası ya da bilgisayarlarda ağır bir şekilde donmalar ya da kasmalar meydana gelmekte. Bu sorunun çözümü için yapılması gerekenlerden bahsedecek olursak;

Harddisk Bad Sector Onarım ve Düzeltim İşlemi Nasıl Yapılır?

Bad Sector durumunun meydana geldiğini düşünen kişiler, ilk olarak HDD Regenerator adlı uygulamayı indirmeleri gerekmekte. Uygulamayı, belirttiğimiz link üzerinden indirerek kurulumunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kurulumunu yaptıktan sonra aşağıdaki görseldeki gibi bir alan ile karşılaşacaksınız.

Programı açtıktan hemen sonra “Clik here to repair physicial bad sectors on damaged driver surcafe directly under Windows (XP-Vista 7-8-8.1-10) şeklinde olan bölüme tıklayarak gelen seçenekten “NO” olan bölüme tıklayınız.

Yukarıdaki eklenen resim, bir sonraki aşamaya göstermekte olup bad sector yiyen disk seçiminin yapılacağı alanın seçilmesine olanak sağlamaktadır. Disk seçimi sonrasında sizlerden bir kaç adet erişim izinleri isteyecektir. Gerekli izinleri vermeniz durumunda bir sonraki adıma geçerek onarımının başlamasını sağlayacaksınız.

Son adımda ise, yukarıda eklediğimiz resimdeki gibi bir bölümle karşılaşacaksınız. Bu bölümde işaretlediğimiz şekilde ayarlamalar yaparak hard diskinizin umarım işlemini başarılı bir şekilde başlatabilirsiniz. Harddisk Bad Sector Onarımı oldukça zor bir işlem olup ortalama olarak 5 saat süren bir sürede tamamlamakta. Bu program, Bad Sector onarımı bakımında en iyi seçenek olup %100 çözüm önerisi meydana getirdiğini belirtmek isteriz. Eğer adımlar ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız bizlere YORUM bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir