Hangi Pazaryerlerinde Mağaza Açmalıyım ?

Satışlarını dijital ortama taşımak isteyen birçok kişi kendi e-ticaret sitelerini kurmadan önce masrafsız ve daha hızlı sonuç için pazaryerlerini tercih etmektedir. Bizde bu yazımızda, Türkiye’de bilinen 6 pazaryeri hakkında tecrübelerimizi yazarak, piyasadaki satış oranına göre bu mağazaları sıralayacağız.

hangi pazaryerlerinde mağaza açmalıyım

En Çok Kullanılan Pazaryerleri ve İpuçları

Aşağıda 5 yıllık bir e-ticaret deneyimiyle elde edinilen verilere göre, en çok kullanılan pazaryerleri listelenmiştir.

Trendyol’da Mağaza Açmak

trendyol da mağaza açmakTürkiye’de en çok kullanılan ve altyapısıyla birlikte satış sürecindeki işlemlerinizi en kolay şekilde gerçekleştirebileceğiniz pazaryeridir. Satıcılara sunmuş olduğu yönetim paneli oldukça şık ve mağaza açımı çok kolaydır.
Ürününüz ne olursa olsun, bu pazaryerinde bir mağazanızı mutlaka açmalısınız.

 

N11’de Mağaza Açmak

n11 de mağaza açmakEn çok kullanılan 2. veya 3. pazaryeridir. Kendi tecrübeme göre N11 ve Hepsiburada zaman zaman sıralamada yer değiştirmekte olup Trendyolun çok altında bir müşteri kitlesine sahiptir. Ancak bazı zamanlarda yapmış olduğu indirimler ve sektörel anlamda bazı ürünlerde oldukça iyi satış oranlarınada ulaşabiliyorlar. Trendyolda tüm ürünlerinizi listelediyseniz, bu pazaryerinde de kesinlikle mağazanızı açmanızı öneririm. Ancak şunu belirtmek istiyorum, destek konusunda Trendyol ve Hepsiburadada ki gibi sorunları hızlıca çözümleyemeyebilirsiniz.

 

Hepsiburada’da Mağaza Açmak

hepsiburada da mağaza açmakBu pazaryeri bir zamanlar diğerlerine göre çok ön plandayken, zamanla önemini kaybetmiştir. Ancak son zamanlarda sistemin yenilendiğini ve satıcıları pazaryerine çekmek için birçok uğraş verdiklerini kolayca görebiliyoruz. Destek açısından Trendyoldan sonra muhatap bulabileceğiniz ve satışınızı arttırabilecek önemli pazaryerlerinden birisidir. Ev araç ve gereçleri konusunda satış yapanlar için vazgeçilmez bir pazaryeri olmakla beraber, her kategoriden satış yapanlarında bulunması gereken bir pazaryeridir.

 

Amazon TR’de Mağaza Açmak

 

amazon da mağaza açmak

Amazon aslında yurtdışı satışlarda dünyanın en önemli pazarlarından birisidir. Yüzlerce kategori ve milyonlarca ürünün satışta olduğu bir pazaryeridir. Ancak Amazon TR şuan için ülkemizde çok sık kullanılmamaktadır. Kullanılan alanlar ise daha çok teknolojik aletler vb. kategorilerdir. Bu nedenle mağaza açıp açmayacağınıza pazaryerinde benzeri ürünlerin listelenip listelenmediğine bakarak kontrol etmenizi ve sonrasında buna göre aksiyon almanızı öneririm.

 

Gittigidiyor’da Mağaza Açmak

gittigidiyor da mağaza açmakGittigidiyor’un üç dört yıldır pazaryerleri içindeki satış oranı oldukça düşmüştü. Ancak son bir yıldır sistemde iyileştirmeler ve geliştirmeler yapılıyor. Diğer pazaryerlerine ürünlerinizi yüklediyseniz bu pazaryerinede ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Satış konusunda Hepsiburada ve N11’in gerisinde olduğunu söylemek mümkün. Bu sebeple en son açılacak pazaryerlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

 

PttAvm’de Mağaza Açmak

pttavm de mağaza açmakPttAvm, diğer pazaryerlerinden farklı olarak bir kargo kuruluşunun iştirakidir. Bu sebeple kargo açısından PTT ile çalışmanız gerektiği için bu konuda en önemli husus kargo açısından size problem olup olmayacağını belirleyerek, eğer uyuyorsa çalışabileceğinizi düşünüyorum. Kargo fiyatlarınında uygun olması çalışmayı cazip hale getiren şeylerden birisidir. Ancak müşteri kitlesi açısından pazaryerleri arasında en düşük paya sahip ve ürünlerin girişi de manuel olarak destek ekibi tarafından yapılan tek pazaryeridir.

Yukarıdaki pazaryerlerinde açacağınız mağazalar için kullanabileceğiniz pazaryeri entegrasyonu ile çok kolay bir şekilde mağazalarınızı yönetebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca, tüm bunlarla beraber yukarıdaki pazaryerlerinde mağaza nasıl açılır, e-ticaret ve pazaryeri entegrasyonu nasıl yapılır gibi soruların cevapları için sitemizi ziyaret ederek fiyat alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir