Güvenli İnternet Nasıl Kaldırılır?

İnternet, günümüzde sadece etişkin kişilerin erişimine açık olmadığından dolayı en tehlikeli alanlardan birisi olarak gösterilmekte. Gün içerisinde çocuklar dahi vakit geçirmek için gerek bilgisayar, gerek tablet, gerekse akıllı telefonları üzerinden bu dünya içerisinde kendilerine yer bulmak için çılgınca vakitler harcamaktadırlar. Aileler, evde olmadıkları zaman çocukların internet üzerinde geçirdikleri zamanı oldukça fazla merak etmektedirler. Bu alan içerisinde milyarlarca internet adresi bulunduğunu, birçoğunun yararından ziyade zararının olması ebeveynlerin korku dolu anlar yaşamasına neden olmakta. Bu gibi endişelerin sıklıkla artmasından dolayı Güvenli İnternet sisteminin hayata geçirildiğini, isteyen herkesin bu sisteme kayıt olması ile beraber güvenilir bir internet gezintisine başladıklarını söyleyebiliriz. Bazı durumlarda bu ayarlamalardan olumsuz etkilenen aileler, Güvenli İnternet Nasıl Kaldırılır? şeklinde sorular sormaktadırlar.

Güvenli İnternet, başta sosyal medya ağları olmak üzere isteğe göre çocuklar için olumsuz örnek oluşturabilecek tüm platformları devre dışı bırakmaktadır. Vodafone, Türk Telekom, Turkcell üzerinden mobil alanda uygulanan güvenli internet sistemini değiştirmek isteyen kişiler, aşağıdaki işlemi uygulamaları durumunda internetlerinde yer alan sınırlandırmaların kaldırıldığını görebilirler. Bu işlemler;

Vodafone Güvenli İnternet Nasıl Kaldırılır?

Vodafone kullanıcıları, Güvenli İnternet Sistemini 2 farklı yol üzerinden kaldırabilirler. İlk yöntem; çevrelerinde bulunan en yakın Vodafone şubelerine giderek numaraları üzerinden işlem yaparak güvenli internet kaldırılabilmektedir. İkinci yöntem ise; COCUK; AİLE, SOSYAL, OYUN, SOHBET gibi hangi alanda bulunan güvenli internet yasağının kaldırılacağını belirleyen kişiler, 7005’e ücretsiz bir SMS göndermeleri durumunda işlemlerinin başarılı bir şekilde sonuçlandırıldığını göreceklerdir.

Türk Telekom Güvenli İnternet Nasıl Kaldırılır?

Türk Telekom kullanıcıları, internetlerinde bulunan güvenli internet yasağını aynı Vodafone kullanıcıları gibi ilk olarak şubeler üzerinden halledebilmektedirler. Bununla beraber alternatif olarak ise Türk Telekom internet sitesi üzerinden giriş bilgileri ile sisteme giriş yaparak menü seçenekleri üzerinden de güvenli internet kapatılma işlemi yapılabilmektedir.

Turkcell Güvenli İnternet Nasıl Kaldırılır?

Turkcell kullanıcıları ise sadece internet üzerinden güvenli internet ayarlarını kapatabilmektedirler. Sisteme giriş bilgileri ile giren kişiler, menüler içerisinde yer alan güvenli internet bölümünden istediği şekilde ayar değişiminde bulunabilirler.

İlgili Makaleler


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir