Google Haritalara Yeni Konum Ekleme

Google Haritalara Yeni Konum Ekleme (Firma vs.)

Bir kurum ya da kuruluş hakkında yapılacak araştırmalar öncelikle internet üzerinden yapılmaktadır. İşletmeler hakkında olumlu ya da olumsuz tüm yorumların şirket hakkında yapılan aramalar sırasında ilk sırada yer aldığını bununla beraber şirket hakkındaki temel bilgilerin de yer aldığını söyleyebiliriz. Firmalar, internet üzerinde yer almak, internet aramalarından da müşteri edinebilmek amacı ile şirketlerini Google Haritalar içerisine eklemek istemektedirler. Firmalar genel olarak haklarında bilgi vermek, güncel adres ve telefon numaralarını internet üzerinden kolay bulunabilir hale getirtmek amacı ile Google Haritalar üzerinde marka sayfası oluşturmaya çalışmak istemektedirler. Google Haritalara Yeni Konum Ekleme işlemlerini yapabilmek için aşağıda yer alan işlemleri uygulamanız durumunda istediğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

  • Firmaların yapmaları gereken işlemler arasında ilk sıranın Google My Business sayfasına giriş yapmaları gerekmektedir. Gerekli sayfa URLS’sine BU bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Google My Business sayfasına giriş yapan kişiler öncelikle sahip oldukları mail adresleri üzerinden sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Giriş işleminin sona ermesi ile beraber sol menü içerisinde yer alan “Bir marka sayfası ekleyin” kısmına giriş yapması gerekmektedir.
  • “Bir marka sayfası ekleyin” bölümü içerisinden firmanıza ait kişiler bilgiler istenecektir. gerekli doğru bilgilerin girişini yapan kişiler formlarınız kaydederek Marka Sayfası üzerinden Sayfa Yönet bölümüne geçir yaparak sayfaları ile ilgili detayları gözlemleyecektir. Sayfa yönetim ekranına giriş yapan kişiler yine kendilerine ait olan menü ekranının sol bölümünden “Konum Ekle” bağlantısından işletmenizin adres bilgileri eklemeniz gerekmektedir.
  • Konum ekle bölümünden harita üzerinden arama ekranı gelerek arama kutusu üzerinden işletmenizin adını yazmanız gerekmekte. İlk olarak işletme adınızı yazdığınızda daha tam kayıt oluşturmadığınız için “Bu  Eşleşemiyor, İşletmenizi ekleyin uyarısı alacaksınız.
  • Bu uyarı ile beraber ayrı bir form ekranı ile karşılaşan kişiler burada işletme adresini, telefon numarasını, işletme adı gibi bilgiler eklemeleri gerekmektedir. Son olarak harita üzerinden işletme konumunu seçmeleri gerekmekte. Google Haritalara Konum Ekleme işlemini yapmak isteyen kişiler adreslerini doğrulatmak amacı ile Google tarafından gönderilen postadan gelen kod numarasını girmesi gerekmekte. Posta işlemini de halleden kişiler artık resmi olarak Google haritalar içerisindeki yerini alabilmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir