Google Hangi Kelime Ne Kadar Arandı Öğrenme

Google, sürekli arama yaptığımız ve istediğimiz sonuca ulaşmak adına ön plana çıkardığımız ve hatta en çok açtığımız sitelerin başında geliyor. Bu yüzden aranan kelimelerin ne kadar arandığını bazı zamanlarda merak edebiliyoruz. Özellikle internet işleriyle ilgilenenler kesinlikle bu kelimeleri kullanıyor fakat, genel merakları gidermek için de biz size nasıl yapılacağını anlatmak istiyoruz. Bu konuda Google tarafından sunulan hizmetler var. Bu hizmetleri de Google Trends olarak açıklayabiliriz.

Google Trends Çalışmaları

Google kelime arama araçlarını inceleyerek, bu konuda net bilgilere ulaşabilirsiniz. Google hangi kelime ne kadar arandı merak ediyor iseniz, anahtar kelime araçlarını kullanabilirsiniz. Bunu da öğrenmek için Google anahtar kelime planlayıcı seçimlerine ulaşabilirsiniz. Google bu konularda güncelleme yaptığı için, siz doğrudan arama sonuçlarına göre hareket etmeniz gerekiyor. En azından bizim tavsiyemiz bu yönde. Hem güncel hem de bizzat Google tarafından sunulan değerlere ulaşabilirsiniz. Arama motoruna girin ve Google anahtar kelime planlayıcı diyerek sonuçlara ulaşın.

Anahtar Kelime Planlayıcı

Sizden oturum açmanızı ve kurulum yapmanızı isteyecektir sistem. Bu sayede çok daha rahat bir şekilde çözümleri inceleyebilir, bunların hepsini ön plana çıkarabilirsiniz. Farklılıklar arasında yer alan her kullanımı, kelimeyi ve ne kadar arama yapıldığını Google trendler olarak da bulabilirsiniz. Yani sizin için şu iki arayış çözüm olacaktır.

  • Google anahtar kelime planlayıcı (Google Adwords) buraya tıklayarak anahtar kelimelerin aranma hacmini öğrenebilirsiniz.
  • Google Trends buraya tıklayarak Google Trends’in resmi sayfasına gidebilirsiniz. Ülke bazında trend olan tüm konuları kolaylıkla görebilmenize olanak sağlamaktadır.
  • Google’da Keyword Finder aramasını yaparak kelime analizi yapan sitelere ulaşabilirsiniz. Bizim önerimiz Keywordtool.io adlı siteye göz atmanız olacaktır.
  • Wordtracker adlı site kelime önerileri ve anahtar kelime analizi konusunda oldukça başarılıdır. Bir haftalık deneme sürümü alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Semrush adlı oldukça fazla gelişmiş olan siteyi kullanabilir, rakip analizi ve kelime analizi yapabilirsiniz.

Bu 5 aramayı da yaparak en güncel çözümlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir