Google Adsense Nedir ? İnternetten Para Kazanmak

Google Adsense nedir ? Derken bir bakıma internetten para kazanma hatta internetten reklamlarla para kazanma akla gelmeli. Eğer internetten nasıl para kazanılır denseydi sayacağımız yöntemler içinde reklamlar da olacaktı. Yani internetten Google Adsense ile para kazanmak, bir bakıma internetten reklam ile nasıl para kazanılır ? Sorusunu akla getiriyor.

Google Adsense Nedir

Google Adsense Gelirleri

Google Adsense gelirleri, ziyaretçi tıklamalarının sayısı ve reklamlara tıklama başına ödenen ücretlere bağlıdır. Google Adsense nedir ? Sorusuna verilecek ilk cevap reklamlarla ilgilidir. Google Adsense gelirleri, reklam gelirleri olup, internetten para kazanma yöntemleri içinde yerini almıştır. Google Adsense ile para kazanmak istiyorsanız iyi bir siteye ve bir Google Adsense hesabı sahibi olmalısınız. Eğer Google Adsense hesabı nasıl açılır ya da nasıl Google Adsense hesabı sahibi olurum diyorsanız doğru yerdesiniz.

 

Google Adsense Hesabı Açmak

Google Adsense nedir ? Anlamak için ilk başta bir Gmail hesabı açmanız gerekecek. Gmail adresi alarak Adsense hesabı için ilk adımı atmış olursunuz. Daha sonra zaten web sayfanız olmalı. Google Adsense hesabı için sizden web sayfanızın adresini girmeniz istenecek. Google, reklamlar için sitenizi uygun bulursa derhal Adsense hesabınızı onaylayacaktır.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense hesabınız olması aslında tek başına yeterli değildir. Google Adsense ile para kazanmak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var bunları şöyle sıralayabiliriz:

  1. Sitenizin Responsive özellikte olmalı
  2. Özgün ve güncel vede kaliteli içeriğe sahip olmalı
  3. Reklamlar uygun şekilde konumlandırılmalı
  4. Site içi ve site dışı seo optimizasyonu

 

Reklamların Konumlandırılması

Google Adsense konusunda en fazla gözden kaçırılan husus reklamların sayısı ve konumlandırılmasıdır. Google Adsense nedir ? derken reklamlarla sitenizi doldurmanız gerektiğini kastetmeyiz. Bazen web site sahipleri etiket bulutu adında sitelerini oldukça çirkinleştirmektedirler. Anahtar kelimelerin çokluğu da Google Adsense gelirleri artmasını sağlamaz ve de Google Adsense kavramanıza yardımcı olmaz. Bu konularda dürüst bir şekilde ziyaretçilere hitap etmeniz şarttır.

 

Sitenizi Reklamlara Boğmak Size Bir Şey Kazandırmaz

Google Adsense ve seo terimlerini birbirinden ayrı düşünemiyoruz. Hatta ziyaretçileri sayfanıza çeken linkler önemlidir. Linklerin paylaşıldığı siteler önemlidir. Günümüzde çoğu internet gezgini kullanıcılar reklam karmaşası olan siteleri derhal terk etmektedirler. Sitenizi reklamlara boğmak size hiçbir şey kazandırmaz. Sitenizde kullanıcıların geçirdiği vakit Google tarafından dikkate alınır. Zaten sitenizin listelenmesi konusunda şu anda seo kriteri olarak önemli olan husus budur. Aslında Google Adsense nedir ? Sorularınızın tam olarak cevabı da budur. Kullanıcı eğilimleri size seo sağlar. Kullanıcıyı bağlarsanız seo elde etmiş olursunuz. Sayfanızın Pagerank değeri artarken reklamlardan elde edeceğiniz gelir de buna bağlı olarak artacaktır. Reklamlarını kullanıcıları adeta gözüne sokarcasına ve rahatsız edici şekilde kullanmayınız. Bu kullanıcıda aksi tesir oluşturup sitenizi kafasında banlamasına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir