Gizli Numara Bulma

Gizli Numara Bulma, birçok kişi tarafından ara ara merak edilen konular arasında yer almaktadır. izler için telefon numaralarımızın gizliliği her şeyden önce gelmektedir. Ama bazı durumlara engel olamadığımızı, numaralarımızın istenmeyen kişilerin eline geçmesine neden olmaktadır. Bizler ile akınlığı, bağı olmayan kişiler, numaralarımızı direk aramak yerine gizli numara olarak aramayı tercih ederler. Gizli numaralar üzerinden gelen çağrılardan şikayetçi olan, taciz edildiğini iddia eden birçok kişi bu numaralardan kurtulmayı ya da arayan kişinin kim olduğunu öğrenmek istemektedir. GSM firmaları, gizli numara üzerinden arama yapma olanağı tanıdığı gibi hatların gizli numaralar üzerinden aranmaması gibi hizmetler de vermektedir. Birçok kişi, kendilerini rahatsız eden bu kişileri mahkeme vermek amacı ile kimliklerini tespit etmek istemektedir. Gizli Numara Bulma durumunun bir yolu var mı? diye soruyorsanız;

Gizli Numara Bulma Yöntemi Var Mı?

Platonik aşıklar, sapıklar, iş ya da farklı durumlardan ötürü her insan ömrü boyunca en az 1 kere gizli numara üzerinden aranmıştır. Eğer kişi kendi numarası ile doğrudan ararsa kimliğini tespit etmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Eğer gizli numaradan aranma meydana geliyorsa bunu bireysel olarak sizin bulmanız mümkün değildir. Ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren GSM operatör firmalarının tamamı müşterileri hakkındaki bilgileri 3. şahıslar ile paylaşmamaktadır. Eğer bu tür çağrıları sürekli olarak alıyorsanız ilk olarak karakola gidip dilekçe vermeniz gerekmektedir. Konu ile ilgilenecek olan savcının operatör firmalar ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Savcılıktan gelen izin doğrultusunda operatör firmalar konuşma dökümlerini yayımlayarak gizli numaranın kime ait olduğu hakkında bilgiler vermektedir. Savcılık izni olmadan operatör firmalardan Gizli Numara Bulma işlemi kesinlikle yapılamamaktadır. Son zamanlarda piyasalar içerisinde bazı bilgisayar programlarının yaygınlaştığını görüyoruz. Bu programlar, gizli numara üzerinden aranılan kişilerin numarasını gösterdiği ifade ediliyor. Bu tür programlara aldırış gösterilmemesini, içeriğinde zararlı olabilecek yazılımlar bulundurduklarını belirtebiliriz. Eğer bu şekilde rahatsız edilmek istemiyorsanız hattınızın bağlı bulunduğu operatör firmanın müşteri hizmetlerini arayarak hatlarınızın gizli numaralara, yurtdışı gelen çağrılara kapatabilirsiniz. Kapattırma işleminin ardından asla bu tür aramalara maruz kalmazsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir