Genpa Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

1965 yılında sanayi ve ticari ürünlerin ithalatı ve pazarlanması için kurulmuş olan Genpa, 1993 yılında GSM teknolojisinin ülkemize gelmesi ile beraber faaliyetlerini daha çok bu alana doğru çevirmiştir. Alcatel, Casper, General Mobile, Huawei, HTC, Kaan, LG, Microsoft, Nokia, Oppo, Samsung, TP-Link, Vestel, Xiaomi ve ZTE markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapan Genpa, bu markalara ait cep telefonu, tablet ve aksesuarlarının toptan ve perakende satışlarını yönetmektedir. Aynı zamanda Turkcell ile iş birliği bulunan şirket, ürün ve hizmet dağıtımlarını Turkcell ile beraber yürütmektedir.

LG Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

İstanbul, İzmir, Adana’da 3 ana merkezi bulunan Genpa’nın telekomünikasyon alanında oldukça güçlü bir bayilik ve satış nokta ağı bulunmaktadır. 1500’e yakın satış noktası bulunan Genpa, perakende satış ile beraber satış sonrası destek de vermektedir. Özellikle yeni bir akıllı telefon alan kişiler, telefonlarının Genpa garantili bir şekilde satıldığını görebilirler. Genellikle 2 yıl verilen bu garanti, telefonun sadece üretim kaynaklı hata durumlarında devreye girmektedir. Kullanıcı bazlı hatalar da Genpa kullanıcılarına herhangi bir destek vermemektedir. Genpa garanti sorgulama, bu bağlamda birçok kişinin en sık aradığı konular arasında yer alıyor. Bu yazımız içerisinde Genpa garanti sorgulama ile ilgili merak edilen birçok ayrıntı hakkında konuşmaya çalışacağız.

 

GENPA Garanti Sorgulama

Satın almış olduğunuz akıllı telefon eğer Genpa garantili ise garanti sorgulama işlemi oldukça kolay bir şekilde tamamlanabilmektedir. Öncelikle şunu belirtmeden geçmek istemiyoruz; distribütörler tarafından yapılan garanti işlemleri telefondan ziyade telefonların sahip olduğu IMEI numaralarına yapılmaktadır. Genpa garanti sorgulama işlemi için öncelikle akıllı telefonunuzun IMEI numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için telefonunuzun arama penceresine *#06# tuş kombinasyonunu yazıp arama tuşuna basmanız gerekiyor. 10 saniye kadar bekledikten sonra operatör firmadan IMEI numaranızıı tarafınıza gönderilecektir. Telefonunuzun IMEI numarasını öğrendikten sonra uygulamanız gerekenler ise şu şekildedir;

 

Genpa garanti sorgulama işlemi için öncelikle BU bağlantı adresinde yer alan internet sitesine giriş yaparak cihazınızın IMEI numarasını girmeniz gerekiyor. Genpa; IMEI numarası üzerinden cihaz sorgulaması yaparak akıllı telefonunuzu ne zaman aldığınızı, bugüne kadar görmüş olduğu teknik destek işlemleri gibi birçok ayrıntı sizlere sunulacaktır. Aynı pencere üzerinden telefonunuzun ne kadar süre garantisi bulunduğunu da öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir