Fotoğraf Arka Planı Bulanıklaştırma Uygulaması

Akıllı telefonlar günümüzde birçok ihtiyacımıza çözüm olanakları getirirken ekstra ihtiyaç duyulan araçları da ortadan kaldırmakta. Neredeyse profesyonel bir kamera kadar iyi derecede resimler çekebilen akıllı telefonlar kullanıcılarını şaşırtırken farklı istek türlerinin de ortaya çıkmasına neden olmakta. Çekilen fotoğraflarda meydana gelen bazı kusurlar kişilerin rahatsız olarak daha iyi hale getirebilmek için uğraşmalarına neden olmakta. Fotoğraflarını en iyi kalitede net bir şekilde çekmek isteyen kişiler genel olarak Arka Planı Bulanıklaştırma işlemi yaparak kameraların kendilerini odaklamasını isterler. Bu yazımızda da Fotoğraf Arka Planı Bulanıklaştırma Uygulaması hakkında bilgiler vererek bazı önerilerde bulunacağız.

AfterFocus

AfterFocus uygulaması hem Android hem de İOS işletim sistemli telefonlar tarafından kullanılan bir Arka Plan Bulanıklaştırma uygulamasıdır. Program Google Play içerisinde ücretsiz olarak sunulurken Apple Store içerisinde 3,49 TL gibi bir satış rakamına sahiptir. Bu uygulama, resim sırasında ön planda olacak kişi ya da nesneleri tespit ederek geri kalan bölümü tamamen bulanıklaştırabiliyor. Bu sayede hedefimizde yer alan nesne ya da kişi daha net ve daha güzel bir görünüme sahip olabiliyor.

FabFocus

Listemiz içerisinde yer alan bir diğer arka plan bulanıklaştırma uygulamalarından biri FabFocus olarak gösterilmekte. Bu uygulama seçilen resimler içerisinde ön planda bulunacak nesne ya da kişiyi otomatik olarak tespit edip geri kalan bölümleri bulanıklaştırmakta. Listemiz içerisinde yer alan 2 uygulamanın da oldukça başarılı olduğunu ve oldukça güzel sonuçlar meydana getirdiğini görmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir