Fortnite: Battle Royale Fps Arttırma

Fortnite: Battle Royale Fps Arttırma

Saniye başına düşen kare olarak bilinen FPS, monitörler üzerine düşen saniye başı görüntü sayısı anlamına gelmektedir. Genel olarak monitörün sahip olduğunu hertz hızına bağlı olarak değişen FPS, oyun kalitesine büyük oranda etki eden unsurlar arasında yer almakta. Oyun içerisinde donma, takılma, kasma gibi durumunlar meydana geliyorsa bu durumun temel nedenleri arasında bu sorun yer aldığını söyleyebiliriz. Son zamanların en etkili oyunları arasında gösterilen Fortnite, PUBG oyunun bir benzeri olarak tamamen ücretsiz olarak oynanma imkanı sunmakta. PUBG oyununu 30 dolara satın alamayan kişiler bu oyun deneyimini Fortnite oyunu üzerinden yaşamak istemekteler. Oynanış sırasında meydana gelen donma gibi sorunları çözüme kavuşturmak adına Fortnite: Battle Royale Fps Arttırma rehberi hazırlamaya çalıştık.

İlgini Çekebilir: Fortnite Bedava Hesaplar

FPS sorunlarının büyük bir bölümü kişilerin sahip olduğu ekran kartlarından kaynaklanmaktadır. Ekran kartlarının büyük bir bölümü bilgisayarlar ilk çalışmaya başladığı andan itibaren kendisini performans modunda çalıştırmaktadır. Oyunlardan iyi bir etkileşim alabilmek için öncelikle performans modunu kalite moduna çevirmemi gerekmektedir. Bunun için oyuncular öncelikle masaüstünde iken sağ tık yaparak NVIDIA Denetim Masasına giriş yapmaları gerekmekte.

Yukarıda eklediğimiz resimde ekran kartının deneti masasına giren kişiler, 3D Ayarlar bölümünden Görüntü Ayarlarını Ön Ayarlar Yap seçeneğine tıklayarak benim tercihlerimi kullan bölümüne tıklamaları gerekmektedir. Aşağıda beliren çubuğu en son kademe getirerek full performans sağlayarak FPS artışının ilk etabını tamamlayabilirler.

Sağ bölümde yer alan 3D Ayarlarının yönetilmesi sekmesi ise yukarıda eklediğimiz görsel içerisindeki ayarlar ile aynı olması gerekmekte. Oyun içerisinde bazı ayarlamaların yapılması gerektiğini söyleyen kişiler bazı ayarlamalar paylaşmaktadır. Bu ayarlamalar oyunun sadece açılış hızına etki edecektir. Bunun gibi yorucu işlere gerek duymadan aşağıdaki genel yöntemleri uygulamanız durumunda Fortnite: Battle Royale Fps Arttırma işlemini hızlı ve güvenilir bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

  • Sahip olduğunuz bilgisayarları rutin olarak ayda bir toz temizliğine tabii tutun. Mümkün olduğunca kasa kapaklarını açık tutarak kullanmaya çalışın.
  • İşlemci ayarlamaları Fortnite: Battle Royele FPS Artırma işlemine büyük oranda katkı sağlayacaktır. Mümkün olduğunca termal macunu yenileyerek işlemci ısınmasının önüne geçiniz.
  • Başta ekran kartı olmak üzere bilgisayar içerisinde bulunan tüm driverleri güncel tutmaya çalışın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir