Facebook’ta Resimlere Tıklandığında Başka Siteye Aktarma

Kullanıcı olarak Facebook içerisinde dolanırken birçok sayfanın GIF resimlere tıklatıldığında başka internet adreslerine aktardığını görmekteyiz. Facebook’ta Gif Resimlere Tıklandığında Başka Siteye Aktarma konusunun nasıl meydana geldiğini, bu durumun kendi sayfaları için nasıl yapılacağını öğrenmek isteyen yöneticiler yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirler. Bu durumun sağladığı artılardan bahsedecek olursak; sayfa üzerinden paylaşılan bir GIF Facebook kullanıcılarının ana sayfasına düşerken izleme, oynatma gibi durumlar internet adresine yönlenerek sayfa sahiplerinin internet siteleri üzerinden elde etmiş olduğu gelirlerin artmasına olanak sağlamakta. Bu durum, Facebook’un sayfa sahiplerine, internet sitesi sahiplerine sağladığı bir olanak olup tamamen yasal durumlar çerçevesinde işlemektedir.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle kişilerin bir Facebook sahibi olmaları gerekmektedir. Yeni bir sayfa oluşturabilir ya da var olan sayfaları üzerinden işlemler yapabilirler. Facebook’ta Gif Resimlere Tıklandığında Başka Siteye Aktarma işlemi sayfa yönetim alanından ziyade Facebook Business bölümünden yapılabilmektedir. Arama motoru içerisinden yapılan giriş sonucunda sol üst bölümde Facebook Reklamlarına tıklıyor, bu bölümden Sayfa Gönderilerine tıklıyoruz. Bu aşamanın tamamlanması ile beraber kişilere hangi sayfaları üzerinden işlem yapmaları gerektiği istenecektir. İşlemlerin sona ermesine bir adım kala kişilerden Gönderi Oluştur kısmına tıklamasını isteyen Facebook, GIF oluşturma bölümünün ekranlara geldiğini göreceklerdir.

Resimden de görüleceği üzere hangi bölüme neler eklemeniz gerektiği açıkça belirtilmiş olup işlemlerin sırası ile yapılması gerekmektedir. Tüm işlemleri sırası ile bitiren kişileri gönderi oluştur seçeneğinden reklam olarak gönderini hazırlamış oluyorlar.

Reklam kodu olarak görselle de belirttiğimiz alan içerisine tıklayan kişiler Facebook’ta Gif Resimlere Tıklandığında Başka Siteye Aktarma bölümünün ön izlemesini görecektir. Gönderinin sol alt bölümünde temsili olarak gösterilen 1 Paylaşma sekmesine sağ tıklayan kişiler bağlantı adresini kopya seçeneğine tıklayarak durum olarak paylaşabilecekleri bir link alımı yapabileceklerdir. Elde etmiş olduğu linki Facebook Sayfa hesaplarından paylaşan kişiler artık ekledikleri GIF’lerin internet adreslerinden görüntülenmelerini sağlayacaklar. Biraz uzun bir işlem gibi görünse de alışılması durumunda gerçekten kolay ve seri olarak yapılabileceğini hatırlatmak istiyoruz. Gün içerisinde bu şekilde çok fazla gönderi paylaşmanız sayfa beğenilerinizde düşüşlerin meydana gelmesine neden olabilir.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir