Facebook Sayfasından Kişi Engelleme

Facebook, internet dünyasının en büyük platformları arasında yer almakta olup insanların eğlenebildiği, vakit geçirebildiği en güzel sitelerden birisi olarak gösterilmekte. Bu alanda kişiler hem kendi profilleri üzerinden hem de ilgi alanlarına özel olarak oluşturdukları sayfalar üzerinden paylaşımlarda bulunarak sosyal kitle kazanmaya çalışmaktadırlar. Kişilerin sahip oldukları profilleri kendilerine özel olmalarına karşın sayfaları tüm kullanıcılara açık olacak şekilde hazırlanmaktadır. Facebook sayfa sahiplerinin canlarını en çok sıkan şeylerden birisi de bazı kişilerin sayfalarında alakası olmayan yorumlar atarak sayfa üyelerini rahatsız etmeleridir. Bu durum sayfaların üye kaybetmelerine neden olarak kişilerin işleyişlerine büyük oranda engel olmaktadır. Bu yazımızda Facebook Sayfasından Kişi Engelleme hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

Facebook Sayfasından Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

  • Sayfa sahipleri ilk olarak Facebook hesaplarına giriş yaparak sayfa hesaplarına geçiş yapmalıdırlar. Sayfaları üzerinden sağ üstte bulunan Ayarlara tıklayınız.
  • Ayarlar bölümünde sıralanan bölümler arasından Kişiler ve Diğer Sayfalar kısmına geçiş yapın.
  • Bu bölüme girmeniz ile beraber sayfanızı beğenen kişilerin tam listesine ulaşabilirsiniz.
  • Engellemek istediğiniz kişinin adı listeden bularak ya da aratarak bulun. Eğer doğru kişiyi bulduğunuzu düşünüyorsanız kişinin isminin sağ tarafında bir dişli simge yer alacaktır. Dişli simgeye tıklanılması durumunda “Sayfadan Engelle” seçeneğinin geldiğini göreceksiniz.
  • Engelleme ile ilgili onay sayfasının geleceğini, gerekli onayı vermeniz durumunda artık istediğiniz kişileri Facebook Sayfasından Kişi Engelleme işlemi yapabileceğinizi belirtebiliriz.

Normal şartlarda istenmeyen bir yorum atan kişiyi yorum bağlantısı üzerinden direk engelleyebiliyordunuz. Bunun geçici bir durum olduğunu, kişinin belirli bir süreden tekrar sayfalarınızı beğenerek saldırılar yaptığını, üyelere taciz ya da yanlış hareketlerde bulunduğunu görebilirsiniz.

Bazı durumlarda sayfa sahipleri kişileri engellemek yerine doğrudan sayfalarını beğenmekten vazgeçmelerini isterler.  Yukarıdaki işlemlerin aynısını belirli bir bölüme kadar tekrarlıyor, dişli simgeye tıkladığımızda Sayfadan Engelle Yerine “Sayfa Beğenilerinden Kaldır” kısmını işaretlememiz durumunda artık sizi beğenmeyeceğini dile getirebiliriz. Facebook Sayfasından Kişi Engelleme artık birçok sayfa sahibinin başvurmak istediği temel ihtiyaçlar arasında yer almakta. Birçok kişinin facebook üzerinde zaman geçirdiğini düşünürsek ortaa hiç de güzel tablolar çıkmayacağını kesin olarak söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir