Facebook Hesabınızın Kilidini Açma

Facebook dünya genelinde en fazla kullanılan sosyal medya ağlarındandır. Bazı durumlarda Facebook hesaplarımızın kilitlendiğini görebiliriz. Bu durum bir kuralı ihlal etmemizden veya birisinin hesbımıza girmek için çok fazla şifre denemesinden kaynaklanabilir. Facebook bu tarz durumlarda hesabı güvence altına almak için kilitlemektedir. Bunun dışında bu zamana kadar çok fazla arkadaş eklediyseniz ve hakaret içeren yorum ve söylemlerde bulunduysanız Facebook hesabınızı kilitleyebilir.

Hesabınız yukarıda belirttiğimiz nedenlerden birinden dolayı kilitlendiyse veya dondurulduysa aslında hesabınızı alabilmek için şansınız var. Facebook hesabınızı geri almak aşağıda size belirteceğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

Facebook Kilit Açma

-İlk olarak hesabınıza istediğiniz bir tarayıcıdan giriş yapmalısınız. Tarayıcı fark etmez sürekli kullandığınız bir tarayıcı da olabilir.

Facebook’a giriş yaptıktan sonra https://www.facebook.com/confirmphone.php bu linke gidin.

-Bu linkte telefon numaranızı belirtilen bölüme ekleyin.

-Telefon numaranızı girdikten sonra bir mobil onay kodu gelecektir. Bunu sizden istenen bölüme yazın büyük ihtimalle hesabınız açılacaktır.

Yukarıda size bahsettiğimiz yöntemle hesabınızın açılma şansı yüzde 50 civarındadır. Yani kesin bir çözüm sunmuyoruz. Ne yazık ki kilitli hesapları açma konusunda henüz kesin bir yöntem yer almıyor. Verdiğimiz yöntemi uygularsanız kısmen de olsa hesabınızın açılma şansı var. Hesabınızı güvende tutmak istiyorsanız Facebook kurallarını çiğnememeye özen göstermelisiniz. Genellikle belli bir arkadaş sayısını geçen ve sürekli kötü söylemlerde bulunan kişilerin hesapları Facebook tarafından hemen kapatılmaktadır. Bunlara dikkat etmenizde fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir