Evde Ek İş Veren Firmalar 2021 – Türkiye’nin Her Yerine –

Evde çalışarak para kazanmak ikiye ayrılır. Birisi evde ek iş yapmak, ki bu ikincil meslek olarak gelir sağlamak amaçlıdır. Diğeri ise ek iş olarak değil, ana iş olarak evden çalışma düzenine sahip insanlar için geçerlidir. Diğer deyişle home Office çalışmak. Son yıllarda home office işler gittikçe popülerleşen meslekler haline geldi. Bu durum birçok iş vereninde işine gelmekte sektör bu şekilde her geçen gün gelişmektedir. Özellikle büyük şehirde yaygın olarak yapılan bu işler birçok ailenin geçim kaynağı haline gelmiştir.

evde ek iş veren firmalar

Peki ama evde ek işler nelerdir?

1) Evde Kalem Paketleme İşi

evde kalem paketleme işi

Evde ek iş ilanları listemizde birinci sırada kalem paketleme işi yer almaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yaygın olarak yapılan bu işte firma size kolilerle kalem gönderiyor ve bunları 10’lu paketler halinde hazırlamanızı istiyor. Evde ek iş veren firmalar kalem paketleme için fiyatlandırmada iki farklı yöntem kullanmaktadır. Bunlardan ilki aylık sabit bir ücretle bu işi yapmak, ikincisi ise paketlediğiniz kalem kadar maaş almak. Sizde eğer evde ek iş fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız yaşadığınız ildeki ek iş veren firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. Kalem paketleme işinin en yaygın olduğu iller; Ankara, Kırıkkale, İstanbul, Çanakkale.

2) Evde Pipet Paketleme İşi

pipet paketleme işi

Ülkemizin son birkaç yıl içerisinde cafe kültürü ve popüleriği oldukça hızlı artış gösterdi. Bu popülerlik sonucunda ürün tedarikte hızını arttırdı. Bunun içinde üretim firmaları paketleme konusunda başka bir çözüm yöntemi geliştirdi. Çalışmak isteyenlere evde iş fırsatları sunarak hem tedarikte sorununu çözdü hem de insanlara evde ek gelir imkânı vermiş oldu. Özellikle tek kullanımlık plastik pipetlerin sipariş verilmesi, getirilmesi ve onları iş yeri içerisinde paketleyip servise hazır etmeleri vakit kaybı olacağı için pipet üreten firmalar aracılığıyla pipetleri kolilerle evlere dağıtıyor ve paket başı ücretle anlaşmaya varıyor. Her paketin içerisine 100 adet pipet konulmasını isteyen firma sahipleri genellikle paket başı ücretle anlaşmaktadır. Pipet paketleme işinin en yaygın olduğu iller cafe sektörünün ve turizmin yaygın olduğu illerdir. Bunlar; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Muğla, Çanakkale…

3) Evde Toka Paketleme İşi

toka paketleme işi

Evde iş fırsatları listesinin en kolay işlerinden birisi olan toka paketleme işi firmaların size verdiği tokaları 6’lı ve 12’li paketler haline getirip tekrar firmaya vermenizi kapsayan bir iştir. Aylık geliri ortalama olarak 1.500 TL ile 1.800 TL olan toka paketleme işini yapmak istiyorsanız bulunduğunuz şehirdeki toka firmalarına, toka tedarikçilerine giderek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Toka paketleme işi Türkiye’nin neredeyse birçok yerinde iş imkanı sunmaktadır. Bu nedenle her ilde toka paketleme işinin yaygın olduğunu söyleyebiliriz.

4) Evde Plastik Çatal ve Kaşık Paketleme İşi

evde plastik çatal ve kaşık paketleme işi

Plastik kullanımı her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde ; düğünlerde, kermeslerde, okul kantinlerinde, seyyar satıcılarda yoğun bir şekilde kullanılan plastik ürünler yoğun bir plastik üretim sanayiye ihtiyaç duyuyor. Başlıca kullanılan ürünler; plastik kaçık, çatal, bıçak ve bardaklardır. Maliyetlerini en aza indirmek isteyen firmalar, yoğunluk dönemlerinde ekstra işçi almak yerine paketleme işi için farklı yöntemler geliştirmişlerdir. Bu da evde çalışmak isteyenlere güzel bir iş imkanı sunmakta ve aylık olarak 1.000 TL ile 1.500 TL arasında gelir sağlamaktadır. Neredeyse herkesin kolaylıkla yapabileceği plastik çatal, bıçak, kaşık ve bardak paketleme Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülkemizde pek çok yerde mevcuttur.

5) Evde Boncuk ve Takı İşi

evde boncuk toka paketleme işi

El becerinize ve zevkinize güveniyorsanız evde boncuk ve takı işi tam size göre. İş başvurusunda bulunduğunuz ve kabul edildiğiniz firmalar tarafından size gönderilen boncuk ve takı parçalarını dilediğiniz gibi bir araya getirerek harika takılar yapabilir ve bunları firmalara gönderebilirsiniz. Aylık olarak ortalama 1.500 TL ile 2.500 TL arasında kazanç sağlayan boncuk ve takı işi ev hanımları için bulunmaz bir fırsattır. Takı işi Türkiye’nin neredeyse her ilinde oldukça fazla iş imkanı sağlayan bir sektördür. Bu yüzden öncelikle semtinizden ve yakın semtlerden iş başvurusu yaparak daha sonra yaşamakta olduğunuz ildeki tüm semtlere başvuru yaparak birden fazla firma ile çalışabilir ve kazancınızı da bu oranda arttırabilirsiniz.

6) Evde Nikah Şekeri Paketleme

evde nikah şekeri paketleme işi

Evde ek iş imkanı arayan insanların belki de en çok tercihi nikah şekeri paketleme işidir. Özellikle düğün sezonlarının açılmaya başladığı dönemlerde çok fazla iş imkanı sunan nikah şekeri paketleme işi için ücret firmadan firmaya değişmektedir. Bazı firmalar paket başı ücret verirken bazı firmalar ise aylık net bir ücret vermektedir. Ama ortalama ücretler düğün sezonlarında 1.500 TL işe 3.000 TL arasında değişmektedir. Tabi bu fiyatlar sizin iş gücünüze ve aldığınız sipariş sayısına göre artıp azalabilmektedir. Nikah şekeri paketleme işi Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde başta olmak üzere ülkemizin pek çok ilinde ek iş veren firmalar tarafından evlere dağıtılmaktadır.

7) Evde Davetiye Katlama İşi

evde davetiye katlama işi

Nikah şekeri paketleme işine benzeyen davetiye katlama işi de özel davetlerde, düğünlerde, nişanlarda, kokteyllerde, doğum günü gibi partiler için oldukça fazla sipariş almaktadır. Sanayi tipi makinelerde de sıkışma vb. gibi sorunlar oldukça fazla olduğu için davetiye basan firmalar davetiyelerin düzgün ve sorunsuz katlanabilmesi için insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Organizasyonun çeşidine ve davetli kişilerin sayısına göre davetiye katlama işi binleri bulabilmektedir.  Oldukça dikkat ve zahmet isteyen bu işte aylık olarak ortalama kazanç 1.000 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir fakat bu ücretler sizin el becerinize, aldığınız siparişe ve teslimat sürenize göre değişkenlik göstermektedir. Davetiye katlama işi için Ankara, Çanakkale, İzmir ve İstanbul önde gelen şehirler arasındadır.

8) Evde Poşet Katlama İşi

evde poşet katlama işi

Marketler başta olmak üzere alışveriş sektöründe bütün mağazaların plastik poşetlere ve karton torbalara ihtiyacı vardır. Alışveriş sektörü hızın öneminin fazla olduğu sektörlerin başında geldiği için oluşabilecek herhangi bir yavaşlama işi aksatabilmektedir. Özellikle marketlerde oluşan veya oluşabilecek sıralar müşterileri sinirlendirip alışveriş yapmadan mağazadan ayrılmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden poşetleme işlemi de olabildiğince hızlı olmalıdır. Paketleme işi ile ekstra zaman kaybetmek istemedikleri için firmalardan poşetleri katlanmış ve paketlenmiş halde tedarik etmektedir. Poşet firmaları da kendileri katlamakla vakit harcamak istemedikleri için evde iş imkanı arayanlara evde iş imkanı sunarak bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Sizde evde iş fırsatı arıyorsanız semtinizde bulunan firmalarla görüşebilir ve evde oldukça kolay bir şekilde poşet katlayarak gelir elde edebilirsiniz. Poşet katlama işi yapanlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda aylık kazanlarının 600 TL işe 2.500 TL arası olduğu bilgisini elde ettik. Bu fiyatlandırma bulunduğunuz ildeki işçi ihtiyacına, aldığınız siparişe ve sizin teslimat hızınıza göre değişmektedir.

9) Evde Ambalaj Etiketleme İşi

evde ambalaj etiketleme işi

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz işlerden bir diğeri ise evde ambalaj etiketleme işidir. Firmalar tarafından sizlere verilen içi boş ürün ambalajlarının üzerine yine firmadan gelen etiketleri yapıştırarak evde ürün markalarının ambalajlarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Günlük 1 adet ambalaj işi bitirdiğinizi varsayarsak aylık olarak ortalama kazancınız 2.000 TL ile 4.000 TL fiyat aralığında olacaktır. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken kaç adet ürün olduğu ve sizin teslimat sürenize göre fiyatlandırmanın değişeceğidir. Evde iş fırsatları baz alındığında birçok kişinin kolaylıkla yapabileceği ambalaj etiketleme işi son yıllarda oldukça fazla ailenin geçimini sağlamaktadır. Özellikle küçük firmaların tercih ettiği bu yöntem ile hem zamandan hem de fabrikasyona ekstra para harcamaktan kaçınılmıştır. Büyük şehirler başta olmak üzere Kırıkkale, Sakarya gibi büyük şehirlere yakın yerlerde bulunan şehirlerde de ambalaj etiketleme işi oldukça yaygındır.

10) Evde Bitki Yetiştiriciliği İşi

evde bitki yetiştiriciliği

Pek çok ev kadını evde bitki yetiştirmekten hoşlanır ve onlarla çok iyi ilgilenir. Tabii ki bu süreci yakından takip eden iki kesim vardır.

Birincisi: Fabrikasyon üretime başlamamış çiçek dükkanı

İkincisi: Bitkilerden yararlanarak kozmetik ürünü üreten firmalar.

Bu iki kesimde, bitki ihtiyaçlarını ev kadınlarından tedarik etmektedir. Ev kadınlarının titizliği ve bitki sevgisi fazla olduğundan ve tamamen organik ve sağlıklı bitkiler tedarik edebileceklerinden belirli bir ücret karşılığında ev kadınlarının da gelir kazanmasını sağlarlar. Son yıllarda popülerleşen Aloe Vera bitkisi başta olmak üzere pek çok bitki ev kadınları tarafından bakılmakta ve tedarik edilmektedir. Sizde evde bu işi yaparak kendinize ek gelir sağlamak istiyorsanız çevrenizde bulunan çiçekçilere ve fabrikasyon sürecine girmemiş kozmetik firmalarına başvurabilirsiniz. Bitki yetiştiriciliği işi yapan ev kadınlarından aldığımız bilgilere göre bu işi yaparak aylık olarak ortalama kazançlarının 1.000 TL ile 2.000 TL arası olduğu bilgisini elde ettik. Bitki yetiştiriciliği işinin en fazla olduğu iller ise; Kırıkkale, Sakarya gibi büyük illere komşu olan orta düzey illerdir.

Evde Ek İş İlanları

Listemizde 10 farklı evde iş imkanı yer almaktadır. Bu iş fırsatlarından herhangi birinde çalışmak isterseniz evde ek iş imkanı veren firmalar aracılığıyla çalışabilirsiniz. Bu firmalara da yaşadığınız semtte bulunan iş ilanları ile ya da sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu ve buna benzer işlerin birinde çalıştığınız taktirde ister istemez çevreniz genişliyor ve evde çalışabileceğiniz birçok iş imkanı sizler için açılıyor. İş ilanlarından dilediğiniz işini bulamaz iseniz evde iş imkanı başlıklı makale yayımlayan bizim gibi web sayfaların yorumlarına iletişim bilgilerinizi ve talep ettiğiniz işi yazarak işçi arayan firmaların sizinle iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz. Bu yöntemin işe yarayıp yaramadığı hakkında kesin bir bilgi yok fakat siz deneyerek belki bir umut dilediğiniz işe sahip olabilirsiniz. Evde iş imkanı bulmanın en son yöntemi ise bu işi yapan tanıdıklarınızla veya tanıdıklarınız aracılığıyla firmalara ulaşmaktır.

Evde Ek İş İmkanı Arayanlar İçin Öneriler ;

 • Yapmanız gereken ilk şey makalemizi okuduktan sonra yorum kısmına detaylı olarak kendinizi tanımak olmalıdır.- Örnek -İsminiz : Mehmet, Ayşe
  Daha önce çalıştığınız evde ek iş modelleri : Toka, davetiye katlama vb.

Ödemeyi nasıl almak istersiniz : Haftalık istiyorum.

Mail adresiniz : xxxx@gmail.com

Ekibiniz var mı : Hayır yok, tekim.
Bulunduğunuz il ve ilçe : İstanbul, Küçükçekmece

Not : Yukarıdaki şekilde bilgileri iletmeniz, iş alma imkanınızı çok daha fazla arttıracaktır. Evde ek iş veren firma sahipleri bu bilgiler doğrultusunda sizinle daha hızlı iletişime geçecektir.

14 Yorum

 1. 3 KİŞİYİZ ELİMİZ HIZLIDIR.BONCUK TOKA PAKETLE İŞİ OLABİLİR.ÖDEME HAFTALIK OLABİLİR.PİMAN OLMAZSINIZ.DÖNÜŞ YAPARSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKURLER.

 2. Evde tekim ve 1 kizim var esime yardimci olmak icin borclarimiz bitsin diye calismak istiyorum devamli lutfen eve is veriyorsaniz bana verirmisiniz bende calismak istiyorum rica ediyorum ilgilenirseniz sevinirim istanbul arnavutkoy de oturuyorum ve haftalik almak istiyorum

 3. Ismim özlem. Devamlı evden yapabilecek bi ise ihtiyacım var. Tek kisiyim. Canakkale merkez. Ücreti haftalık istiyorum

 4. Eşim cezaevinde 2si küçük cocugum var dışarda çalışamıyorum evde çalışmak istiyorum 7senedir evde çalıştım yasakla işimiz bitti. Paketleme veya katlama işi yaptığım işe göre daha kolay olduğundan bu işi yapmak istiyorum

 5. Merhaba,
  Teşekkürler Duygu hanım. Ne kadar sürelik bir iş arıyorsunuz, haftada kaç saat çalışabilirsiniz?

 6. Çanakkale merkezde yaşıyorum.Evde poşet kutu katlama etiket ambalaj,davetiye katlama gibi iş arıyorum.iki kişiyiz

 7. Ben sinem oztepe ankara akyurtda oturuyorum 21 yasındayım evde ek ıs yapmak ıstıyorum daha once pastane kutusu mum paketleme vs ısler yaptım suanda ıhtıyacım var ve eger olursa ben harıc aynı bolgede 7-8 kısılık bır grup olusturabılırım cevrem genıs.

 8. Merhaba ismim Erva, eşimle beraber daha önce de yaptık Şanlıurfa merkezde yaşıyorum. Eğer kabul ederseniz çok seviniriz.
  Ödemeyi haftalık verirseniz memnun oluruz 🙂

 9. Meraba ben hasine kaya 24 yaşındayım izmirde yaşıyorum bu işi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 10. Ben eda van Ercişte yaşıyorum daha önce evde çorap paketleme işi yaptın oldukça hızıyım bu işe ihtiyacım var ödemeyi haftalık almak isterim .

 11. Ismim Selin Karaca.Hizli ve temiz is yaparim.Ekibim var.Ödemeyi haftalik alirim.Memnun kalirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir