Esneyebilen Kamera

Teknolojinin gelişmesiyle beraber kullandığımız bütün ürünlerde değişmeler oldu diyebiliriz. Bu değişimlerin en büyüğü genellikle görüntüleme teknolojilerinde ve kullandığımız telefonlarda yaşandı. Görüntüleme teknolojilerinde yaşanan son gelişmelerin en büyüklerinden biriyse esneyebilen kameralardır diyebiliriz.

Esneyebilen kameralar fotoğraf sektöründe bir devrim niteliğinde olabilir. Fotoğraf çekerken veya video çekerken ne yaparsanız yapın bazen çektiğiniz açı bir türlü sizi tatmin etmez. Bazen bulunduğunuz mekanı komple çekmek istersiniz. Bunun için hatta farklı açılardan fotoğraf veya video çekerek bunu birleştirebilirsiniz. Fakat esneyebilen kamera sayesinde artık bu sorunu yaşamayacaksınız.

Daha Geniş Görüş Açısı

Geçtiğimiz yıl Kolombiya Üniversitesi tarafından geliştirilen esnek levha, bu sektörde devrimin başlamasına yardımcı olduğu diyebiliriz. Şimdiye kadar geliştirilen kameralar yapı gereği ve ışığa olan hassasiyetlerinden dolayı bizlere çok geniş açılar sunamıyordu. Fakat esneyebilen kamera teknolojisi bizlere daha geniş görüş açısı sunmayı hedefliyor. Burada görüş açısından asıl kastımız ise esneyebilen bu kameralar kavis şekline gelerek çevreyi tamamen sarmalayan görüntüler oluşmasını sağlayabiliyor.

Aslında esneyebilen kamera teknolojisinin bizlere 360 derece görüntü çekebilme özelliğine sahip kameraların sunduğu imkanı sunabileceğini söyleyebiliriz. Kavisli bir hal alan esneyebilen kameralar etrafında bulunan görselleri de görüntüye tamamen dahil edebiliyor.

Esneyebilen kamera teknolojisini geliştiren uzmanların asıl amacı bu teknolojiyi geliştirerek bireysel bir araç haline getirebilmek. Bu teknolojinin gelişmesiyle beraber özellikle profesyonel fotoğrafçılar daha önce deneyimlemedikleri bir tecrübe elde edebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir