En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

İnsanların gerek toplum, gerekse iş hayatı içerisinde güçlü bir birey olmasına olanak sağlayan en büyük etmenin kişisel gelişim ile sağlandığı ifade edilmektedir. Bu konu hakkında bazı uzmanlar dersler, destekler verdiğini, alınan eğitimler ile hayata bakış açının değiştiğini söyleyebiliriz. Aynı etkileri alabilecek alternatif seçenekler arasında tabii ki kitaplar yer almaktadır. Bu yazımızda sizler için En İyi Kişisel Gelişim Kitapları hakkıda bilgiler vermeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Düşünce Romanları Tavsiyesi konulu yazımızı inceleyebilir ve güzel eserler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ferrari’sini Satan Bilge – Robin Sharma

1997 yılında Robin Sharma tarafından kaleme alınan kitap, bu güne kadar 5 milyona yakın kopya satmayı başarmıştır. Kitabı başarılı bir şekilde bitiren birçok kişinin özel ve iş hayatında değişiklikler meydana geldiğini söyleyebiliriz. Kitap içerisinde konu edilen karakter, ülkenin en başarılı avukatlarından birisi olarak gösteriliyor. Azmi ve hırsı sayesinde istediği herşeye sahip olan avukat, bir gün duruşma sırasında kalp krizi geçir. Bir süre kimseye görünmeyen avukat, herkes tarafından öldü gibi düşünülse de o Ferrari’sini dahil olmak üzere tüm mal varlıklarını satarak Hindistan’a, dünyayı gezmeye çıkar.

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

İnsanların neden kaybettikleri ile beraber başarsızlığa neden olan durumlar üzerine kurulu olan kitap, nedenler üzerine tek tek değinerek okuyucularına bilmeleri gereken çözüm önerilerini başarılı bir şekilde sunmaktadır. Vermiş olduğu örneklerin tam hayatın içinden olması, okuyucuların kitabı daha net anlamalarına olanaklar sağlıyor.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Hemen hemen her yaş grubu tarafından okunabilir bir kitap olan Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, ideallar, pozitif düşünce, hayat, sevgi gibi konuları işleyerek başarılı bir geleceğe doğru uzanan yol hakkında bilgiler vermektedir. Akıcı bir dile sahip olmasından dolayı aynı gün içinde bitebilecek bir kitap olarak gösterilmektedir.

Ufak Şeyleri Dert Etmeyin – Richard Carlson

Sadece ABD içerisinde 5 milyondan fazla kopya satan kitap, ince olmasından dolayı birçok kişinin gözünü korkutmadığını, bu sayede okunma sayısını artırdığını söyleyebiliriz. Kitabın adından da anlaşılabileceği gibi konu ufak şeyleri dert etmemek üzerine kurulu olup hayat içerisinde başımıza gelebilecek şeyler için çözümler geliştirmekte.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir