En İyi Fps Ölçme Programları

Yeni bir bilgisayar ya da yeni bir oyuna başlaya kişiler, bilgisayarlarının oyun içerisindeki performansını kontrol etmek amacı ile FPS programlarına ihtiyaç duyarlar. FPS değeri, bir bilgisayar sisteminin işlemcisi, ana kartı, ekran kartı hakkında bilgiler vererek o oyunu destekleyip desteklemediğini göstermektedir. Alınan FPS değeri ne kadar yüksek ise o oyunu kasmadan, donmadan rahat bir şekilde oynayabileceğinizi göstermekte. Eğer sizde sistemizi test etmek istiyorsanız aşağıda önereceğimiz en iyi fps ölçme programları listesinden birisini seçerek kullanabilirsiniz.

MSI Afterburner

İndirmek İçin Buraya Tıkla

En iyi fps ölçme programı

Profesyonel kişiler, teknoloji şirketleri, yayıncılar tarafından sıklıkla kullanılan MSI Afterburner, en iyi fps ölçme programı olarak gösterilmekte. Aynı zamanda ekran kartı üzerinde tam kontrol sağlamanıza olanak sağlayan bu program, dünya üzerindeki en iyi overclock programı olarak da gösterilmekte. Birçok kişi bu programın sadece MSI ekran kartları üzerinde çalıştığını düşünmektedir. Bu program, her markanın tüm ürünlerinde rahat bir şekilde kullanılabilmekte. Tamamen ücretsiz olarak sunulan program, fan soğutma dereceleri başta olmak üzere ekran videosu alma özelliğine de sahiptir.

Fraps

İndirmek İçin Buraya Tıkla

Birçok oyuncunun ekran videosu çekmek için kullandığı Fraps, aynı zamanda FPS değerini de göstermektedir. Btünü ile oyun oynarken sizlere yardımcı olabilen bu program tamamen ücretsiz olması ile de ön plana çıkmaktadır.

 

Nvidia Shadowplay

İndirmek İçin Buraya Tıkla

Dünyanın en güçlü ekran kartlarını üreten Nvidia, Shadowplay uygulaması ile oyunculara birçok hizmet vermekte. Oyun içerisinde iken FPS değerinizi görmenize olanak sağlayan bu uygulama aynı zamanda oyun içerisinde ekran görüntüsü, video çekebilme ya da görüntülerinizden GİF oluşturmanıza olanak sağlamakta. Bununla birlikte Twitch, Youtube gibi platformlarda canlı yayınlar açan yayıncılar için yayın yapma imkanı da sunmakta. Tek tık ile yayın açabilen oyuncular, çekmiş oldukları yayınları 4K görüntü kalitesinde indirebilirler.

Steam

İndirmek İçin Buraya Tıkla

Dünyanın en büyük oyun platformu olan Steam, oyun satışı yaptığı gibi oyunculara da desteklerde vermektedir. Steam üzerinde satışı yapılan oyunlarda fps göstermek için harici program kurmanıza gerek kalmıyor. Steam profillerine giren kişiler, Ayarlar bölümünden Oyun kısmına girmeleri durumunda gelen seçenekler arasından FPS bölümünü aktif hale getirmeleri durumunda oyun içerisinde FPS değerlerini başarılı bir şekilde görüntüleyebilirler. Fps ölçme programsız;

Yukarıda oyuncular tarafından kullanılabilecek en iyi fps programları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Yorum kısmından siz de fps programı önerisinde bulunabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir