En İyi En Uygun Bronzer Hangisi?

Bayanlar güzellikleri noktasında asla kendilerinden taviz vermezler. Sürekli olarak yenilikleri takip ederek kendilerini daha güzel gösterecek olan şeyler bayanların her zaman ilgisini çekmektedir. Gündelik hayatlarında bayanların bir rutin olarak makyaj yaptıklarını söyleyebiliriz. Fakat makyaj konusunda abartıya kaçmamak gerekir.

Abartıya kaçılması durumunda makyaj malzemelerinin size güzellik katmasından ziyade bir çirkinlik katması durumu söz konusu olabilir. Son zamanlarda popüler olmaya başlayan bronzerlar da kadınların ilgisini çeken bir makyaj malzemesi olarak karşımıza çıkar. Bronzerlar yani farklı bir deyişle bronzlaştırmaya yarayan pudralar, kullanılması durumunda cilde bronzluk katan bir makyaj malzemesidir. Genel olarak toplumda bu makyaj malzemesinin yaz aylarında kullanılması yönünde bir kanı oluşmuştur. Fakat yaz aylarından ziyade bütün mevsimlerde kullanabileceğiniz bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Toplumda daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bronzerların günlük olarak makyaj ritüelinde çok da yer bulmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Aslında bu kozmetik ürünlerin, cilde bronzluk katma dışında kullanabilecek farklı alanları da bulunmaktadır. Doğru bir şekilde yapılması durumunda cildinizin rengini biraz daha ısıtabilecek ve bununla birlikte cildinizde güzel ve hoş bir gölgelendirme yapabilirsiniz.

Kullanım şekline özen gösterilmesi gereken bronzerlar, genel olarak yumuşak bir yapıda olan ve yüzünüze en uygun olan fırçalarla uygulanmalıdırlar. Şayet yüzünüze uygun olmayan ve büyük uçlu yerine küçük uçlu bir fırça ile uygulanması durumunda gerçekten yüzünüze doğallık katmak yerine yapay bir görünüm katmış olursunuz. Kullanımı konusunda yüzünüzün her yerine uygulamak yerine genel olarak elmacık kemiklerinin alt kısmına kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Bu bölgeye uygulamanız durumunda yüzünüzü bir tık daha boyutlandırmış ve bununla birlikte elmacık kemiklerinizin daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz. Şayet burnunuzu da daha kibar ve olduğundan biraz daha ince göstermek niyetindeyseniz bu bölgeye uygulamanız da sizler için daha iyi olabilir. Seçeceğiniz bronzerın sizin teninizle uyumlu  olması gerçekten çok büyük bir detay olacaktır. Kendi teninize uygun bir bronzer kullanırsanız aldığınız sonuçlar daha güzel olacaktır. Koyu bir ten yapısına sahip olan insanlar ağırlıklı olarak çikolataya yakın olan renkleri kullanmalıdırlar.

Buğday bir ten yapısına sahip olanlar ise genel olarak toprak rengine yakın tonlar kullanmalıdırlar. Şayet koyu bir renk seçilmesi durumunda olduğunuzdan daha esmer görünmeniz durumu söz konusu olabilir. Ten renginiz açık renkli ise ağırlıklı olarak kahverengiye yakın olan renkleri tercih edebilirsiniz. Sarışın iseniz pembeye yakın renklerin yanı sıra bal rengi gibi renkler de kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir