En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları gerek araba yolculuklarında, gerek bisiklet yolculuklarında gerekse yürüyüş esnasında kişilerin yollarını bulabilmek için aradıkları en temel konular arasında yer almaktadır. navigasyon uygulamaları istenilen adreslere doğrudan nasıl gidebileceğiniz konusunda destek vererek seyahatinizin ne kadar süreceğini, hatta yollar üzerinde meydana gelen trafik yoğunluluklarından da bahsedebilmekte. Bu yazımız içerisinde aktif olarak Android tabanlı mobil cihazlarda kullanılan en iyi Navigasyon uygulamalarından bahsedeceğiz.

Google Haritalar

Dünyanın En İyi Android Navigasyon Uygulamaları arasında yer alan Google Haritalar, Dünyanın neresinde olursanız olsun sizlere gitmek istediğiniz adrese ulaştırması ile ön plana çıkmaktadır. Android tabanlı mobil cihazlarında eğer internet erişimi var ve GPS sürekli açık ise kaybolma ihtimalinizin hiçbir şekilde olmadığını söyleyebiliriz. Harita üzerinden sadece gitmek istediğiniz yerleri değil çevrenizde bulunan tüm önemli merkezleri ve binaları görebilirsiniz. Google’ın Android işletim sisteminin satın alması ile beraber satın alınan cihazların tamamında bu uygulama kurulu olarak gelmektedir.

MapFactor

Google Play mağazası içerisinde sunulan bir diğer ücretsiz uygulamanın da MapFactor olduğunu söyleyebiliriz. MapFactor’de diğer Navigasyon uygulamaları gibi gidilecek konumun sesli olarak ifade edilmesini de olanak sağlamakta. Harita üzerinde gerek 2D görünüm gerekse 3D görünümler sağlayarak harita üzerinde çevrede bulunan diğer konum merkezlerinin de görülmesine olanak sağlamakta. Uygulamanın sağlamış olduğu en temel özelliklerden birisi de gidilecek merkeze ait haritanın önceden indirilmesi ile internet olmadan da konum servisini kullanabiliyor olmanızdır.

Maverick

İnternet gerektirmeden kullanılabilecek navigasyon uygulamaları arasında yer alan Maverick, araçla seyahatten ziyade kişilerin şehir içerisindeki yürüyüş, bisikletle dolaşım sırasında kullanabilmelerine olanak sağlamakta. Haritaların önceden internet ile akıllı telefonlarına indiren kişiler, istedikleri zaman uygulamayı internet olmadan kullanabilirler.

OsmAnd

Türkçe olarak servis edilen ve aynı zamanda internetsiz olarak kullanabilen uygulamalar arasında yer alan OsmAnd, yabancı geliştiriciler tarafından geliştirilmiş olmasına karşın oldukça güzel bir şekilde Türkçeye çevrilmiştir. Uygulama üzerinden internetsiz olarak navigasyon işlemini kullanabilir, sesli yönlendirme servisi ile araçlarınız üzerinden gideceğiniz adrese oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir