En İyi Açık Dünya Oyunları FOW

En İyi Açık Dünya Oyunları FOW her yıl oyuncular tarafından en çok aratılanlar arasında yer almaktadır. Oyun dünyası içerisinde Free Play kategorisinden sonra en çok kitlesi bulunan FOW oyunlar, açık dünya içerisinde serbest dolaşım sağlamaları sayesinde popülerlik kazanmışlardır. Oyunlar içerisinde oluşturulan sanal dünya içerisinde senaryo ve kurguya bağlı olmadan istenilen şekilde hareket etmek elbette büyük bir kolaylık, avantaj olarak gösterilmekte. Bu kategori içerisinde yer alan oyunları sırası ile inceleyecek olursak;

GTA Serisi

Açık dünya oyunları 2018

1997 yılında piyasaya sürülen ilk GTA oyunu, En İyi Açık Dünya Oyunları FOW listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Gta 3, Gta Vice City, Gta San Andreas, Gta 4, Gta 5 gibi başlıca serileri bulunmaktadır. En iyi grafik seçeneklerine sahip olan oyun, görevler şeklinde ilerlese de açık dünyaya uygun olarak da oynanabilmektedir. Bu alandaki en iyi seçenek olduğunu sizlere söyleyebilirim.

Saints Row Serisi

Bu oyun serisi GTA ile benzerlik göstermesinden dolayı GTA fanları tarafından çok tercih edilmemektedir. GTA oyunu ile hemen hemen aynı açık dünya konusunu işlemiş olmasına rağmen kurgusu gerçek anlamda güzel ve iyi şekilde planlanmıştır. Harita içerisinde bulunan her aracı kontrol edebiliyor, binalara giriş çıkış sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda açık dünyanın uzaylılar tarafından işgal edildiğini, mümkün olduğunca mücadeleye dayalı bir yapı içerisinde de geçtiğini söyleyebiliriz.

Watch Dogs Serisi

Oyun dünyasını resmen ikiye bölen bu oyun, hem takdir edilmekte hem de nefret söylemlerine maruz kalmakta. Oyun belirli bir senaryo üzerine kurulu gibi görünse de aslında bağımsız, açık dünya üzerinde rahatça gezinebilme imkanı da vermektedir. Bir hacker olarak oyun dünyasına giren oyuncular, ellerinde bulunan telefon üzerinden tüm dünyayı kontrol edebilme yetkisi vermektedir. İsteyen kişiler oyun senaryosuna bağlı kalmadan hareket edebilmektedir.

Mafia Serisi

En İyi Açık Dünya Oyunları FOW oyunları listesi arıyorsanız sizin için en iyi seçeneklerden birisi de Mafia Serisi olacaktır. Oldukça eski bir oyun olmasından dolayı grafik seçenekleri ve oyun içi kontroller tatmin edici boyutta değildir. İlk serinin ardından piyasaya çıkan 2. ve 3. oyun ihtiyaçları karşılayabilecek, tam özgürlük sunabilecek şekilde tasarlandığını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir