En İyi Aamir Khan Filmleri

Hint film sektörünün gelişmesine büyük oranda katkı sağlayan Aamir Khan, sinema sektörünün duayenleri arasında gösterilmekte. Bugün, Bollywood’un dünyanın en güzel yapımlara imza atmasında bu kişinin büyük oranda bir paya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çok fazla merak edilen bir konu olan Aamir Khan Kaç Yaşında? sorusuna hızlıca cevap vermek istiyoruz. 14 Mart 1965 doğumlu olan Khan 53 yaşındadır. Bu yazımızda En İyi Aamir Khan Filmleri hakkında bilgiler vererek Hint filmlerine başlamak isteyen kişilere bazı önerilerde bulunmaya çalışacağız.

3 İdiots (3 Aptal)

Ezbere dayalı eğitim sistemini eleştirmek üzerine kurulmuş olan 3 İdiots, ülkenin en büyük mühendislik fakültesine kabul edilen 3 gencin sıra dışı komik hayalarını konu edinmekte. Gençlerin farklı düşünce yapıların üzerine giriştikleri yollarda başlarına gelen olaylar, bizlere eğlendirirken düşünmemize de olanak sağlamakta.

Yerdeki Yıldızlar

Hem oyuncu kadrosunda hem de yönetmen koltuğunda yer alan Aamir Khan, bir öğretmen rolünde oturmakta olup çalışmaktan uzak kalan bir öğrenci ile yaşadığı güzel bir olayı ekranlara yansıtıyor. Film, aslında ilgilenildiği zaman bir çocukta nasıl değişimler meydana gelebileceğini çok da güzel bir şekilde özetlemekte.

Onu Sarıya Boya

Hindistan’ın bağımsızlığına kadar giden bir konuyu ele alan film, İngiliz araştırmacı bir yazarın yaptığı derin çalışmayı ortaya koymakta. Araştırmacıya yardımda bulunan 6 Hintli genç, Hindistan’ın tanıtılması konusunda büyük çaplı bir belgesel hazırlayarak dünyaya güzel bir şekidle sunmaya çalışmakta.

Lagaan: Evvel Zaman İçinde Hindistan’da

En İyi Aamir Khan Filmleri arasında yer alan bu film, Hindistan’dan meydana gelen bir kuraklığı konu edinmektedir. Kuralık nedeni ile yok olma derecesine gelen köylülerin vergilerini ödeyemediğini, bu nedenden dolayı sömürge devletlerin himaye durumları ile karşı karşıya kaldıklarını göstermekte. köylülerin topraklarını korumak için girdiği mücadele filmin keyifli bir şekilde izlenmesine neden olmakta.

PK

Dünya dışı bir gezegenden dünyaya gelen Peekay, insanların ve evrenin var oluşunu öğrenmek için basit birkaç sorular sorar. İlk etapta her insan tarafından yanıtlanabilecek sorular ile insanlığın birçok konusunda hakim olmaya balayan PK, aşk ve hayata dair aldığı bilgiler ile insan olma yolunda ilerlemesini konu edinmektedir.

Ülkem İçin

Tıp fakültesinde başarılı bir şekilde eğitimine devam eden bir genç, bir gün aldığı bir haber sonucunda ailesinin terör saldırısı sonucunda katledildiğini öğrenir. Bu haber sonucunda tereddüt etmeden tıp fakültesini bırakarak teröristler ile mücadele edebilmek için polis teşkilatına katılır.

 

  • Ghajini, Dangal, Secret Superstar, Dhoom 3 adlı filmlerini de izlemenizi öneriyoruz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir