En İyi 5 Android Klavye Uygulaması

En İyi 5 Android Klavye Uygulaması çoğunlukla Android işletim sistemine yeni geçiş yapanların merak konusu olmakta. Yeni bir Android mobil işletim sistemli telefon alan kişiler, telefonların otomatik olarak Google Klavye uygulaması ile geldiklerini görmekteler. Bu konuda oldukça başarılı olan Google Klavye, kullanıcılarına yeterince özgür davranışlar verememesinden dolayı alternatiflerin aranmasına neden olmakta. Bu yazımızda geliştiriciler tarafından hazırlanan ve Google Play Store içerisinde yer alan En İyi 5 Android Klavye Uygulaması hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Fleksy

Son zamanların en öne çıkan klavye uygulaması olarak gösterilen Fleksy, kullanıcılarına kişiselleştirilebilir bir klavye sunmayı başarmış durumda. Sahip olduğu eklenti mağazasından istediğiniz özellikleri ekleyebilir, mesajlaşmalar sırasında kullanabileceğiniz ekstrelere ulaşabilirsiniz. Play Store içerisinde oldukça fazla yorum be beğeni sayısı bulunan uygulama bizim de listemizde ilk sırayı almayı başarmıştır.

Chrooma

Bir klavye ancak bu kadar kusursuz tasarlanabilirdi. Chrooma, kullanıcılarına sahip olacakları klavyelerin başta rengini, boyutunu, harflerin ve rakamların dizim yerlerini, sohbet penceresinde kullanmak üzere sembol ve emoji ekleme gibi birçok olanak sunuyor. Ayarlar bölümünden seçilen bu özelliklerin kısmı sadece PRO adındaki ücretli sürümünde kullanıma sunuyor. Uygulamanın tek eksi yönünün çok sık reklam çıkarttığı olarak gösterilebilir.

TalkType

Listemizdeki klavyelerden ayrı olarak eklediğimiz TalkType, sizleri mesaj yazmak ile uğraştırmadan sesli komutlar ile işlemlerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. mesaj bölümüne girdiğiniz andan itibaren hazır ola geçen uygulama ağzınızdan çıkan her bir kelime ve harfi eksiksiz olarak metne dönüştürebiliyor. Uygulama ses tonlarını dikkate alarak nereye nokta nereye virgül koyacağını gayet iyi biliyor.

SwiftKey

En İyi 5 Android Klavye Uygulaması listemizin en iddialıları arasında yer alan SwiftKey, diğer uygulamalardan ziyade kendisine has birçok özelliğe sahip durumda. El hareketleri ile mesaj yazabilme olanağına sahip olan SwiftKey, yapay zekası sayesinde klavyeyi nasıl ve ne şekilde kullandığını hafızasına kaydedebiliyor.

Gboard

Hemen hemen tüm eski Android kullanıcılarının bu klavye ile tanıştıklarını söyleyebiliriz. Android tabanlı cihazlarda ön yüklü olarak gelen bu klavye çok sadece ve akıcı olarak mesajlar yazmamıza olanak sağlamakta idi. Özelleştirilebilir seçenekler sunması klavyenin en güzel özellikleri arasında yer alıyordu. Listemizdeki en iyi uygulamanın Gboard olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir