En Hızlı DNS Adresleri 2021

En Hızlı DNS Adresleri 2021 yılı içerisinde de en çok aranan konular arasında yer alacağını şimdiden söyleyebiliriz. İnternet, insanlara özgür bir ortam sağlamalarının yanında devlet kontrolü altında olmasından dolayı belirli periyotlarla erişim engellemeleri yapılmaktadır. Daha çok siyasi konularda meydana gelen bazı olaylar, ülke içerisinde yaşanılan olayların yanlış çarptırılmaması nedeni ile sosyal medya ağlarında engellemeler, genel internet kullanımında da yavaşlatılma durumu uygulanmaktadır. Bununla beraber yetişkin içerikli siteler, spor ve bahis siteleri, film, dizi ve müzik paylaşımını yapan her türlü illegal sitelerde devletin yasaklandırmaları arasında yer almaktadır. Bununla beraber ülke genelinde yaşanılan genel internet yavaşlama ve kesinti durumlarında ise yapılacak en kesin çözüm önerisi DNS adresi değiştirmekten geçtiğini söyleyebiliriz.

Bilgisayarlarınızda yapacağınız DNS adresleri ile internet hızlarında mükemmel bir hız değişimi meydana gelmektedir. DNS adresi değişimi yapmanız durumunda internet bağlantı hizmetinizi ülkemizden ziyade farklı bir ülke üzerinden almanıza olanak sağlar. Avrupa ülkeleri genel olarak ülkemizde engelli olarak engellenen internet sitelerinin tamamına erişimin sağlanmasına olanak sağlar. Üstelik yasaklı olarak sunulan internet sitelere girmekle beraber daha hızlı ziyaretlerin yapıldığını söyleyebiliriz. DNS değişiminin nasıl yapılacağı ve En Hızlı DNS Adresleri 2021 listemizi yazımızın bir alt bölümünde yer alabileceğini söyleyebiliriz. DNS değişim işlemine ekstre olarak VPN sistemleri gelse de VPN sistemleri bilgisayarları ve internet tarayıcılarını büyük ölçüde yorduğu gözlemlenmiştir.

En Hızlı DNS Adresleri  işleminden önce kişilere nasıl DNS değiştirebileceklerini dile getirmeye çalışacağız. Bu işlemleri yapabilmek için kişilerin önce Denetim Masası üzerinden “Ağ durumunu ve görevleri görüntüle” bölümüne giriş yapması gerekmekte. Belirtilen bölüme giriş yapan kişiler sol bölümde karşılarına gelen “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir” alanına giriş yaparak Kullanılan yerel internet bağlantısı görüntüleyecektir.  Buradan sonra yapılması gereken işlemler aşağıda yer alan resim üzerinden kolayca görerek yapabilirsiniz.

Aşağıdaki DNS Sunucu Adresini kullan bölümünden istediğiniz DNS adresini yazarak internetinizi tamamen özgür ve bağımsız bir hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki listemiz içerisinde dünya üzerinde yer alan güncel DNS adresleri içerisinden en hızlı olanları sizlere paylaşmak istedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir