En Etkili 5 Seo Eklentisi

WordPress ile diyelim ki siteyi açtınız makalelerinizi paylaştınız arama motorlarına sitenizi kaydettiniz.Her şeyi doğru bir şekilde yaptınız şimdi sıra geldi seo ayarlarını yapmaya belki daha önce içinizde hiç Seo kelimesini duymamış kişiler vardır.

Wordpress SEO Eklentisi

Siz sitenizde ne kadar kaliteli ve özgün paylaşımlar yapıyorsanız da doğru ayarlanmış bir SEO alt yapınız olmadığı taktirde arama motorlarında beklediğiniz üst sıraları yakalayamazsınız.Aşağıda vereceğim WordPress En Etkili 5 Seo Eklentisi ile daha iyi bir sıralama kazanabilirsiniz.

Kısaca SEO nedir ?

SEO, arama motorlarında üst sıralara çıkmaya yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır.

 

1-ALL İN ONE SEO 

All In One SEO

Siteniz için tüm ayarları kapsayan etkili bir seo eklentisi.Bu eklenti ile meta açıklaması, anahtar kelime gibi ayarları kolay bir şekilde yapabileceksiniz.Sitemap oluşturma, robot.txt oluşturma gibi özellikleri de var ayrıyeten sitenizi güven içinde tutup hızlandırabilirsiniz.

 

2-SEO ULTİMATE

SEO ULTİMATE

Gelişmiz özelliklere sahiptir kurduktan sonra anahtar kelime veya meta açıklaması gibi kısımları devre dışı yapabilceksiniz.Google’ın yeni algoritması anahtar kelime ve meta açıklamasına ihtiyaç duymuyor.

 

 

 

3-SEO BY YOAST

SEO BY YOAST

En çok kullanılan wordpress seo eklentisidir.Diğer Seo eklentilerinden biraz daha işlevseldir.Oluşturduğunuz içeriklere öneriler verir ve içerik kalitenizi arttırabilirsiniz.

 

 

4-SCRİBE FOR WORDPRESS

SCRİBE FOR WORDPRESS

 

Siteniz için gelişmiş optimizasyon yapabilirsiniz.Sosyal medya ayarlarını da düzenleyebilirsiniz.

 

 

5-PLATİNUM SEO PLUGİN

PLATİNUM SEO PLUGİN

Kalıcı bağlantıları doğru bir şekilde yönetmenize ve 301 yönlendirmesini yapmanıza yarar.Geri kalan seo ayarlarını da yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir