ELLA Ertesi Gün Hapı Nedir ?

ELLA 30 Mg 1 Tablet, halk arasında bilinen adıyla namı diğer ertesi gün hapıdır. Acil doğum kontrol hapı olan ELLA, Ulipristal Asetat içermektedir.
Artık üretilmeyen Norlevo tabletin yerine yapılan araştırmalar neticesinde daha etkili ve kuvvetli olduğu kanıtlanan ertesi gün hapı ELLA 30 Mg 1 tablet üretilmiştir.

ella ertesi gün hapı

Nedir Bu ELLA Tablet Nedir ve Ne İçin Kullanılmaktadır?

Beyaz renkte, yuvarlar bir tablet olan ELLA’nın her iki yüzüne “ELLA” kodu kazınmıştır. İstenmeyen gebelikleri önlemek için kullanılan ELLA, acil doğum kontrol hapı adeta bir can simididir.Kısaca anlatmak gerekirse ELLA, kullanılan koruyucu yöntemin başarısız olması ve korunmasız ilişkiden kaynaklanan gebelik durumları önleme de kullanılmaktadır.
İlişki sırasında prezervatifi yırtılmış, kaymış, çıkmış veya prezervatif kullanımının unutulduğu durumlarda ya da doğum kontrol hapı zamanında kullanılmamışsa ELLA bu durumda istenmeyen gebeliği önleyici mahiyettedir.
Vücuttaki progesteronun hormonunun etkinliğini değiştirerek işlev gösteren ilaç, yumurtalıkların bir yumurtayı serbest bırakmasının önüne geçer ve rahimdeki ortamı değiştirir. Bu şekilde etki ettiği bilim adamlarınca ifade edilmektedir. Her durumda etkili olmayan ELLA, korunmasız cinsel ilişkiden 5 gün sonrasına kadar tableti almış her 100 kadından 2 tanesinin hamile kaldığı görülmüştür.

ella fiyatı

Bu da demek oluyor ki, ELLA ilişkiden hemen sonra alınmalıdır. 120 saatlik bir gecikme çiftleri zor duruma sokabilir. Tablet vücuda alındıktan sonra 3 saatlik bir zaman diliminde kusma gerçekleşirse doktora başvurmakta fayda vardır. İlacı önerilen doz asla aşılmamalıdır.

Sitemizde yer alan tedavi yöntemlerini bir hekime danışmadan kesinlikle uygulamayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir