Eczane Çalışma Saatleri – Eczaneler Kaçta Kapanıyor

Hayatta en önemli değerlerimizden olan sağlığımızla ilgili olarak yaşadığımız problemlerde uzmanların hazırladığı reçetede yazan ilaçları almak için eczaneleri ararız. Bu doğrultuda Eczane çalışma saatleri nelerdir? sorusuna yazımızın devamında cevap vereceğiz.

Eczanelerin çalışma saatleri hafta içi günlerde sabah saat 09:00’da başlamaktadır. Akşam eczanelerin kapanış saatleri ise 19:00’dur. Öğle yemeği arası bulunmayan eczanelerin, hizmeti bu saatler arasında bulunmaktadır. Nöbetçi eczaneler gün boyu açıktır ihtiyacınıza yönelik olarak nöbetçi eczaneye dilediğiniz saatte gidebilirsiniz.

Eczanelerin çalışma saatleri hafta sonu Cumartesi günlerinde ise 09:00 ilâ 13:30 arasında çalışan eczanelerin bazılarının da tam gün, yani akşam 19:00’a kadar çalıştığını söyleyebiliriz.

Eczane Çalışma Saatleri

Eczaneler Saat Kaçta Kapanıyor?

Bu nedenle eczaneler kaçta kapanıyor sorusunun yanında eczaneler hangi günler açık olduğuna dair önemli açıklamaları sizlerle paylaşacağız.

Hafta İçi Eczaneler Kaçta Kapanıyor? Akşam 19:00’da kapanmaktadır.

Hafta Sonu Eczaneler Kaçta Kapanıyor? Bazı eczaneler öğlen 13:30’da kapatıyor bazıları ise 19:00’a kadar açık kalabiliyor. Pazar günü sadece nöbetçi eczaneler açıktır. Bölgenizdeki nöbetçi ezcaneyi öğrendikten sonra gün boyu eczaneye gidebilirsiniz.

Eczaneler Kaçta Açılıyor?

Eczaneler sabah saat 09:00’da açılmaktadır. Öğle arası bulunmayan eczaneler akşam 19:00’a kadar hizmet vermektedir. Eczaneler kaçta açılıyor sorusuna cevap verdik umarız sizler faydalı olmuştur.

 

Nöbetçi Eczaneler Ne zaman Açıktır?

Yukarıda belirttiğimiz üzere, eczanelerin kapalı olduğu gün yalnızca Pazar’dır. Ancak Pazar günleri nöbetçi eczane kavramı karşımıza çıkmaktadır. Buna göre belirli bölgelerde seçilen ve yaşadığınız bölgenin büyüklüğüne göre çeşitli sayılarda açık olan nöbetçi eczaneler ise Pazar günleri çalışmaktadır.

Eczaneler Ne zaman Kapalı Olur?

Pazar günleri yalnızca nöbetçi eczanelerin açık olduğu, bunun dışında diğer tüm eczanelerin ise kapalı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında eczanelerin resmi ve dini bayramlarda olduğunu belirtebiliriz. Yine bu tatil günlerinde de sağlıkla ilgili problemi olan kişilerin mağdur olmaması adına nöbetçi eczane olarak seçilen noktalarda açık eczaneleri bulabilirsiniz.

Hayati önem taşıması sebebiyle en ücra köşede dahi yer almakta olan eczanelerle ilgili çalışma saatlerine göre hareket ederseniz çok daha fazla rahat edebilirsiniz. Böylece vakit kaybetmeden alacağınız ilaçlarla sağlığınızı korumaya yönelik adımları atabilirsiniz.

 

Bir Yorum

  1. Hepiniz beter olun bir cumartesi 260 bin nufuslu ineholde acik eczane yok.saat 11 olmus…nobrtci eczane dahik kapali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir