Düşünce Romanları Tavsiyesi

Düşünce Romanları, okuyucuların zihninde daha önce düşünmediği kurgular meydana getirerek farkındalık oluşturmak üzerine yazılan romanlardır. Bu alanda uzman olmayan kişiler tarafından hazırlanan romanlar çok etki uyandırmasa da uzmanları tarafından hazırlanan kitapların bir oturuşta bitirildiğini söyleyebiliriz. Uzun zamandır kitap sektörünü incelediğimizde Düşünce Romanları Tavsiyesi için bir liste oluşturarak sizlere sunmak istedik;

Sofie’nin Dünyası – Jostein Gaarder

1991 yılında Norveçli yazar tarafından kaleme alınan Sofie’nin Dünyası, 1995 yılında İngilizce başta olmak üzere birçok dile çevrilerek piyasaya sürülmüştür. 40 milyona yakın satış gerçekleştiren kitap, Jostein Gaarder’in Kimsin Sen? Sorularına felsefik açıdan yüzlerce cevaplar vermesini konu edinmekte. Her yaş grubu için kitap içerisinde bölüm olması kitabın okunma oranının artmasına büyük oranda katkı sağlamakta.

Özgürlüğe Uçuş – Delia Steinberg Guzman

Özgürlüğe uçuş adlı kitapta Delia Steinberg Guzman şu sorulara cevaplar bulmamıza olanak sağlamıştır; size göre mutluluk nedir? Kendimizi nasıl iyi bir şekilde inşa edebiliriz? Genç olmak ne anlam ifade ediyor gibi sorulara yanıtlar vermektedir. İnsanın kendisini tanıması ve nasıl muhteşem bir yapıya sahip olduğunu dile getirmektedir.

Küçük Prens

İnsanların çocukken kurduğu hayalleri dile getiren Küçük Prens kitabı, büyüme ile beraber yitip giden hayalleri, insanların günlük yaşamlarında kapıldıkları hayatı konu ederek gerçek yalnızlığı konu edinmektedir. Rutin bir yaşama sahip olan kişilerin aslında toplum içerisindeki yalnızlar olduğunu belirten kitap, insanların kendilerini sorgulama imkanı oluşturmalarına olanak sağlar.

Devlet – Platon

Bir toplum içerisindeki insanların sağlıklı ve mutlu hayat sürmeleri devlet denilen kavramın temelini oluşturmaktadır. Günümüzdeki devlet yapılanmalarının temelini oluşturan bu kitap, ideal bir devlet yapısının nasıl oluşması gerektiği hakkında bilgiler vermektedir. Aynı zamanda toplumdaki her kesimin sınıflara ayrılması gerektiğini dile getiren kitap, kadın ve erkek eşitliğini savunmaktadır.

Simyacı – Paulo Coelho

1998 yılında dönemin söz yazarı Paulo Coelho tarafından kaleme alınan kitap, kısa süre içerisinde dünya üzerinde büyük bir kitle toplamayı başarmıştır. 10 milyondan fazla kopya satan kitap, insanların içerisinde bulunan gizli çocuğu açığa çıkarmak üzerine kurgulanmıştır. İspanyadan Mısıra hazine aramak üzere yola çıkan bir gezginin hikayesini anlatan kitap, senaryo ile beraber insanların zihninde birçok sorunun da oluşmasına olanak sağlamıştır.

İlgili Makaleler


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir