Dumpper Türkçe İndir – Dumpper Kullanımı

Dumpper, wi-fi şifreleri bulma ve kırma konusunda en popüler programlardan biridir. Sahip olduğu bu özellik, programın bilgisayar kullanıcıları tarafından en fazla tercihe edilen program olmasını sağlamıştır. Wi-fi şifrelerini bulabilmek veya kırmak isteyen kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan bu program açık kaynak kodlu ve herkesin kolaylıkla kullanabileceği güçlü bir araç olarak bilinmektedir. Bilgisayarlara ücretsiz olarak indirildikten sonra dumpper kullanımı oldukça kolaydır. Türkçe dil desteğine sahip olması sebebiyle herhangi bir sorunla karşılaşmadan kullanılabilen uygulama sayesinde düzenli olarak geliştirilen WPA/WPA2 ağlarında yer alan şifreler de çözülebilmektedir.

dumpper türkçe indir dumpper kullanımı

Bilgisayara kurulum işlemlerinin ardından programı çalıştırdığınızda kablosuz ağlardaki kendi kablosuz internet şifrenizi bulmak amacıyla tarama işlemlerini başlatabilir, uygulama tarafından tespit edilerek listelenen wi-fi ağlarının şifrelerini öğrenebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak farklı modemlerin şifrelerini öğrenebilir, bilgisayarınıza veya wi-fi destekli bir cihaz vasıtasıyla tespit ettiğiniz modemlere erişim sağlayabilirsiniz. Programı internet üzerinden bilgisayarınıza dumpper indir komutuyla indirerek kurulumunu gerçekleştirmeniz halinde bulunduğunuz bölgedeki tüm wi-fi ağlarına erişmeniz mümkün hale gelir.

Dumpper İle Wi-fi Şifresi Nasıl Bulunur?

Dumpper kurulumunu gerçekleştirmek için ilk yapılacak işlem, arama motorlarından her hangi birine girerek wi-fi dumpper araması yapmaktır. Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra sizin ağ bağlantınızı zayıflattığını düşündüğünüz kişilerin yayınlarını kırabilirsiniz.

dumpper kullanımı

  • Dumpper’i açın
  • Languages (dil) sekmesinden karşısında Türk bayrağı bulunan Türkçe seçeneğini tıklayın.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra ilk sekmeye geri dönün.
  • Açılan kutudan seçim yapabileceğiniz kablosuz adaptörünüzün seçimini yapın.
  • Seçim işleminden sonra ‘’tara’’ butonuna basın ve bekleyin.
  • Tarama sonucunda karşınıza bir veya iki adet wi-fi ağının gelmesi halinde daha fazla ağ görüntüleyebilmek için yeniden tarama düğmesine basarak işlemi sürdürün.
  • Kapsama alanındaki tüm ağların gelmiş olduğuna kanaat getirdiğinizde ekranın üstündeki ‘’WPS’’ sekmesine tıklayın.
  • Ekranın alt kısmında bulunan ikinci bir tarama düğmesi mevcuttur. Kesmek istediğiniz ağı görünceye kadar bu düğmeye tıklamaya devam edin.
  • Uygulama sürerken doğru ‘’WPS sürümünün’’ yanında 00 yazdığından emin olmalısınız. Aksi takdirde bu yöntemle yayınını kesmek istediğiniz wi-fi ağına ulaşmanız mümkün olmayabilir.

Yukardaki yönergelerle ev ve işyerlerinizin wi-fi ağ güvenliğini test edebilir, sizin ağlarınıza girerek internet kalitenizi düşüren herhangi birinin modemine ulaşarak yayınını kesebilirsiniz.  Dumpper kullanarak sizin de bulunduğunuz ağdaki wifi şifrelerini kırmak içinse, programı çalıştırdıktan sonra tarama yapmanız yeterli olacaktır. Dumpper kısa zamanda ağ içerisinde bulunan kablosuz ağların listesini sunacaktır. Liste üzerinden seçim yaparak ‘’JumpStart’’ ile kablosuz ağın şifresini tespit etmek için onay vermeniz işlemin tamamlanması için yeterli olacaktır. Ancak yazımızın sonunda şunu da belirtmek gerekir. İnternet üzerinden kablosuz ağlara bağlanarak kırmanız kişilerin haklarını ihlali olarak değerlendirilir. Bu tür hareketler kanuna aykırılık sebebiyle bir hukuki bir dava haline dönüşebilir ve teşebbüste bulunanlar ilgili yasa gereğince cezalandırılabilir.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir