Domain Otoritesi Nedir? Nasıl Sorgulanır?

Domain Otoritesi Nedir? Nasıl Sorgulanır?

Domain otoritesini son yıllarda çok fazla duymaya başladık. Buda webmasterların kafasında domain otoritesinin ne olduğuna dair ve nasıl sorgulandığına dair soru işaretleri oluşturmaya başladı. Bizde sizlere yazımızda bu soru işaretlerini kaldırmanıza yardımcı olacak bilgiler vereceğiz.

 

Domain Otoritesi Nedir?

Domain otoritesi MOZ tarafından sisteme sokulan bir ölçüm sistemidir diyebiliriz. Bu sistemde web sitelerine 0’da 100’e kadar olan aralıkta değerler verilir. Domain otoritesi bu evrede bizlere internet sitelerinin arama motorlarında nasıl sıralanacağı hakkında ipuçları verir. Bu evrede sizinde anlayabileceğiniz gibi arama motorları için domain otoritesinin yüksek olması gerçekten önemlidir.

Domain otoritesi farklı web sitelerini karşılaştırmak amacıyla kullanılabilir. Ek olarak bir web sitesinin zaman çizelgesinde gelişimini görmek için de domain otoritesi sorgulamak için kullanabilirsiniz.

Domain otoritesi tanıtım yazısı alma evresinde de çok önemlidir. Sitenize tanıtım yazısı alacağınız zaman domain otoritesi sorgulaması yaparak en yüksek olan siteden tanıtım yazınızı alabilirsiniz.

Domain Otoritesi Nasıl Sorgulanır?

Domain otoritesi bu kadar önemli olduğu için sorgulama işlemi de merak edilmektedir. Domain otoritesini sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bunu Google üzerinden yapacağınız ufak bir araştırma  ile yapabilirsiniz. Sizlere domain otoritesi sorgulama işlemi sunan birçok site vardır. Dünya genelinde domain otoritesi sorgulama işlemi için en fazla kullanılan site ise www.checkmoz.com sitesidir. Bu site üzerinden sitenizin domain otoritesini sorgulayabileceğiniz gibi sayfa otoritesini veya Backlink gibi değerlerini de sorgulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Domain otoritesini sorguladım ancak pa 0 gözüküyor iyi bir şeymi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir