Discord Hesap Nasıl Açılır? Discord Kayıt Olmak

Discord, kişiler arasında sesli sohbetin yanı sıra grup halinde sesli sohbet ve mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanabilir. Son zamanların en popüler uygulamalarından birisi haline gelmeyi başaran Discord başarısını oldukça hızlı ve pratik bir uygulama olmasına bağlayabiliriz. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan Discord, oyuncuların ilgisini çekmeyi en büyük rakipleri TeamSpeak ya da Skype’a oranla daha kullanışlı olması sayesinde başardı. Peki, arkadaşlarınızla sohbet edebilmek ve oyun esnasında bilgisayarınızı yormayan bir sohbet uygulamasına sahip olabilmek için Discord hesap nasıl açılır? Discord kayıt olmak için ne yapmanız gerekiyor? Discord kayıt işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Discord Kayıt Nasıl Yapılır?

Daha hızlı, pratik ve gelişmiş bir sesli sohbet uygulaması için Discord hesap aç ve kullanmaya başla. Bunun için yapman gerekenler ise oldukça basit. Discord üyelik oluşturmak için aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları takip etmeniz yeterli.

  • Discord üye olmak için BURAYA tıklayınız. (https://discordapp.com/register)
  • Açılan sayfa üzerinde yer alan “E-Posta”, “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” alanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.
  • Daha sonrasında Discord üyelikleri kontrol edebilmek ve geçersiz, robot üyelikleri engellemek adına koymuş olduğu onay sistemini geçerek gerçek bir kullanıcının hesap oluşturduğunun onayını verin.
  • Tebrikler, yeni Discord hesabınız oluşturuldu.

Arkadaşlarının veya internette yapmış olduğun araştırmalar sonrasında “Discord kayıt ol” tavsiyelerini dinleyerek üyeliğini oluşturduğuna göre Discord’u nasıl kullanacağını öğrenmen gerekli. Discord nasıl kullanılır merak ediyor musun?

Discord Nasıl Kullanılır? – Kısaca Discord Kullanımı

Discord kayıt işlemlerini tamamlamanız ardından uygulamayı nasıl kullanacağınız merak ediyor olmalısınız. Bunun için yapman gereken ilk şey elbette Discord uygulamasını indirmek. Discord’u indirmenin ardından bilgisayarına kurarak üyeliğine giriş yapmalısın. Elbette bu uygulamanın güzel yanlarından birisi olan tarayıcı üzerinden kullanımı da tercih edebilirsin fakat uygulamayı kurman senin için ileriye dönük avantajlar sunacaktır.

Hesabına giriş yapman ardından basit anlamda bir sohbet odası oluşturabilmek için sol tarafta dikkatini çekecek olan “+” butonuna tıklaman yeterli olacak. Bu butona basmanın ardından yeni bir sunucu oluşturabileceğiniz gibi aktif bir sunucuya katılmayı da tercih edebileceğinizi belirten 2 farklı seçenek çıkacak. Eğer daha önceden oluşturulmuş ve arkadaşlarının seni davet ettiği bir sunucuya katılmak istiyorsan bu seçeneği seçerek gerekli alanları doldurman yeterli. Fakat yeni bir kanal oluşturmak istiyorsan yeni sunucu oluşturma seçeneğini kullanarak ilerleyebilirsin. Basit anlamda Discord kullanımı bu kadar denilebilir. Uygulama içerisinde ayarlar menüsünden tuş kısayollarını öğrenebilir ve değiştirebilirsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir