Dextrocin Krem Nedir? Ne İşe Yarar

Dextrocin krem, güçlü antibiyotik etkiye sahiptir. Bu özelliği sayesinde cilt üzerinde çoğalarak yayılma eğilimi gösteren bakterileri engelleyen bir ilaçtır. Doğru ve ölçülü bir şekilde kullanıldığında cilt enfeksiyonlarını hızlı bir şekilde giderir.  Dextrocin krem, başta sivilceler olmak üzere yara, yanık, kıl kökü iltihaplanması şeklinde ortaya çıkan birçok cilt sorunun çözümünde etkilidir. Bu sebeple Dextrocin krem nedir? Ne işe yarar sorusu bu tür sorunlar yaşayanlar adına büyük önem taşır. Vücudun enfeksiyonla etkili bir mücadele verilebilmesi adına reçete edilerek hastaların kullanımına sunulan dextrocin krem, cildin kendisini çok kısa süre içerisinde yenilemesine olanak sağladığı gibi birçok farklı cilt sorununda işe yarar.

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar

Dextrocin, kullanıma başlandıktan sonra kısa sürede iltihaplanmayı kurutarak yeni ve sağlıklı cilt hücrelerinin oluşmasını sağlar. Bakterilerden kaynaklanan cilt sorunlarının çözümü için ilk akla gelen ilaçlar arasında yer alan dextrocin krem, sağlıklı cilt hücreleri oluşturarak ciltteki deformasyonları onarır. Bakteri kaynaklı cilt sorunlarında meydana gelen en önemli sorun, cildin tahriş olarak estetik kayıplar oluşturması ve kısa sürede yaygınlaşarak ciltte kalıcı hasarlar oluşturabilmesidir. Bu tür kaygıların giderilmesi amacıyla cilt sorunlarından mustarip olanların kremin ne işe yaradığı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olması tedavilerinde önemli yararlar sağlayacaktır.

dextrocin krem ne işe yarar

Dextrocin Ne Kadar?

Cilt sorunlarının tedavisinde kullanılması tavsiye edilen ürün, güçlü antibiyotik etkisiyle cildin kendisini kısa sürede yenilemesini sağlayarak estetik kaygıları giderir. Eczanelerde 15 gramlık tüp şeklinde satışa sunulan krem, doktor tarafından reçete edilmesi halinde ücretsiz olarak alınabilmektedir. 13 TL ödendiğinde reçetesiz olarak da temin edilebilen kremin reçeteli olarak kullanılması önerilmektedir. Dextrocin krem ne kadar sorusunun cevabından sonra, şimdi de bu mucize kremin nerelerde kullanıldığını inceleyelim.

Dextrocin Krem Nerelerde Kullanılır?

Dextrocin krem içeriğinde etkin madde olarak mupirosin içermektedir. Yardımcı madde olarak polietilen glikol ihtiva eden krem, birçok farklı cilt sorununun giderilmesi amacına yönelik olarak ilk reçete edilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Peki, cilde zarar verici etkiler oluşturan ve enfeksiyonlara sebep olan kimyasallarla savaşan Dextrocin krem nerelerde kullanılır?

  • Ciltteki kesik, çizik ve yaraların tedavisi
  • Cilt çatlakları
  • Çıban
  • İltihaplanmış sivilcelerin tedavisi
  • Kıl kökü iltihaplarının tedavisi gibi sorunların tedavisi amacıyla reçete edilmektedir.

Hekim tavsiyesi ile düzenli ve ölçülü kullanıldığında birçok cilt sorununun çözümünde etkili olan kremin bireysel olarak kullanılması durumunda önemli cilt sorunları oluşturması mümkündür. Bu sebeple mümkün olabildiğince reçeteli kullanılması tavsiye edilmektedir.

Dextrocin Kullananların Yorumları

Dextrocin krem bakterilerle verdiği etkili savaş sebebiyle birçok cilt sorununun çözümünde akla ilk gelen ilaçlardan biridir. Kullanım amaçlarıyla ilgili olarak bilgiler içeren internet blogları, sağlık makaleleri, online eczane gibi kaynaklarda yer alan Dextrocin krem kullananların yorumları bölümünde çoğunlukla iltihaplanmış sivilceler, yara ve yanık tedavisinde sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Kullanıcıların çok büyük çoğunluğu kremin tedaviye sağladığı olumlu etkilerinden bahsederken, krem sayesinde hem estetik hem de sağlık kaygısı oluşturan iltihaplardan kısa süre kurtulduklarını ifade ediyor.

Kullanıcıların yaptıkları yorumlar arasında az sayıda olmakla birlikte ciltte kaşıntıya sebep olduğunu söyleyenler de mevcut bulunuyor.  Döküntü, kızarıklık, kaşıntı ve yan etkilerle karşılaşan birçok kullanıcının ise ilacı bir hekim vasıtasıyla değil bireysel olarak kullanmış olduğu görülüyor. Oldukça güçlü etkilere sahip olan bu krem, özellikle hassas ciltlere sahip olup, hekim kontrolü olmaksızın kullanan kişilerde istenmeyen etkilere sebep olabiliyor. Bu sebeple bu tür sorunlardan mustarip olan bireylerin kremi mutlaka doktor tavsiyesiyle kullanması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir