DA – PA Sorgulama Siteleri

Moz tarafından geliştirilen ve sitelerin adreslerine bir değer biçen sistem olarak adlandırabileceğim Domain Authority hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Alan adınızın otoritesinin ne kadar güçlü olduğu ve arama motorları tarafından ne kadar değerli görüldüğünü belirleyen bir sıralama olarak gösterilen DA değeri günümüzde bir internet sitesi sahibi için oldukça önemli bir değere sahip. DA değerinizi öğrenmek aynı zamanda siteleriniz için gerçekleştirdiğiniz SEO ismi verilen çalışmaların ne kadar başarılı olduğu ve rakiplerinizle kıyaslandığınızda sitenizin rekabet gücünü belirtir. Peki domain otoritesi sorgulama için nereleri tercih ediyorsunuz? Sorgulama işlemlerini hangi internet siteleri üzerinden yapabileceğinizi biliyor musunuz? Dikkatinizi çektiğimiz soruda “PA” kelimesi bazılarınız tarafından bu ne acaba şeklinde yorumlanmış olabilir.

PA yani Page Authority olarak isimlendirilen sıralama sistemi DA’ya benzerliğiyle dikkat çekiyor olsa da bir alan adını bütünüyle ele almaktansa sayfanın ne kadar güçlü olduğunu belirlemek için geliştirilmiştir. Alan adınızın DA değerini sorguladığınız 15 değerini alıyor olabilirsiniz fakat içeriklerinizden birisi sosyal medya vb. birçok platformda paylaşılmış ve kaynak olarak gösterilmiş ise o sayfanızın PA değeri 30-40 değerlerini görebilir.

DA – PA Değeri Sorgulama

DA ve PA değerlerinizi sorgulamak için bir MOZ üyeliği satın alabileceğiniz gibi bunun için hizmet veren alternatif aracı siteleri de tercih edebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde değerlerinizi öğrenebilirsiniz. MOZ üyeliğinin diğer ayrıcalıklarından yararlanmak istiyorsanız üyeliği satın almanız gerektiğini unutmayın. Da Pa checker olarak geçen internet siteleri aracılığıyla hızlı bir şekilde değerlerinizi öğrenebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren bu alternatif siteler çoğunlukla slogan olarak Free Mozrank Checker sloganı ya da Free Moz Check cümlelerini tercih etmektedir. Bu siteler arasında azda olsa yerli projeler de görmek mümkün. Ücretsiz Mozrank Sorgulama veya global ziyaretçi çekebilmek adına Bulk Da Checker gibi kelimelere dikkat çekmektedirler.

DA – PA Değeri Sorgulama Siteleri

DA ve PA değerlerinizi öğrenebileceğiniz bazı internet siteleri şunlardır;

  • Bu siteler arasında en popüler ve tercih edileni -> www.checkmoz.com
  • Alternatif bir yabancı site daha -> www.bulkdachecker.com
  • Bunlara alternatif olarak yalnızca DA ve PA değerinizi değil Spam skorunuz, MOZ sıralamanız, MOZ güven dereceniz gibi farklı detayları da öğrenebileceğiniz yerli internet sitesi -> www.seohatz.com

Yazımızı DA nedir merak eden arkadaşlar için daha önce sitemizde paylaştığımız yazımıza bir yönlendirme bağlantısıyla son vermek istiyoruz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir